26
Jún

registrácia|workshop|Európsky týždeň odborných zručností 2020

Začiatok
26. jún. 2020 00.00 hod.
Koniec
31. dec. 2020 23.59 hod.
Miesto
celé Slovensko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Workshop
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Európska komisia
Popis

Európsky týždeň odborných zručností (ETOZ) je iniciatíva Európskej komisie na podporu zvýšenia kvality a atraktívnosti odborného vzdelávania. V rámci Európskej únie sa odohráva už po piatykrát, Slovensko sa však zapojilo prvýkrát len pred tromi rokmi. Najdôležitejšou súčasťou ETOZ sú podujatia, ktoré sa budú konať v termíne od 1. septembra do 31. decembra 2020 v celej Európskej únii.

 

Tieto podujatia majú za úlohu spropagovať výučbu, či už klasického remesla, počítačovej odbornej zručnosti, alebo napríklad digitálnej pomôcky pre vzdelávanie. Ak ste pedagógom odbornej školy, môžete sa do ETOZ zapojiť napríklad formou dňa otvorených dverí, výstavou, prezentáciou aplikácie pre vzdelávanie či online webinárom.

 

Iniciatíva ETOZ však zďaleka nie je určená len pedagógom. Jej cieľom je to, aby o sebe dalo vedieť čo najviac inštitúcií, profesijných zväzov, vedeckých tímov i jednotlivých vedcov, ale aj súkromných spolkov, kurzov, remeselníkov, umelcov či podnikateľov z Európskej únie. Skrátka, každý, kto niečo vie a svoju zručnosť odovzdáva ďalším ľuďom.

 

Dôležité je to, aby ste svoju vzdelávaciu aktivitu zaregistroval na stránke ETOZ, len tak o nej bude môcť iniciatíva informovať zvyšok Európskej únie.

 

Registrácia je otvorená až do konca roka 2020. Ak ju ale stihnete do 30. júna, máte šancu vyhrať pozvanie na prezentáciu Európskeho týždňa odborných zručností v Berlíne, ktorý prebehne 9. - 13. novembra 2020 (viac informácií [pdf 529kB]).

 

Stránka podujatia (v angličtine)

Súvisiace:

Hore
Vedecká cukráreň 10/2020
Veda v CENTRE 10/2020
sutaz FB TVT 2020
Noc výskumníkov 2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Quark_10/2020
TVT2020 prihlasovanie
Agrofilm
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Tlmenie bolesti pacienta pri chirurgických výkonoch je možné realizovať aj blokádou určitých nervov.
Zistite viac