Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Quark

  • Autor: CVTI SR

Časopis Quark je magazín o vede a technike pre všetkých zvedavých ľudí. Aj zložité veci podáva zrozumiteľným jazykom. Od roku 1995 až doteraz prináša každý mesiac 56 strán najnovších informácií o vede, výskume, objavoch a novej technike na Slovensku aj vo svete. Ide o jediné pôvodné slovenské periodikum zamerané na popularizáciu vedy a techniky. Od roku 2013 je jeho vydavateľom Centrum vedecko-technických informácií SR a odvtedy je aj neoddeliteľnou súčasťou Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Banner časopisu Quark

Čitateľ si v časopise nájde veľa zaujímavého čítania o živej aj neživej prírode, pohľady na prácu slovenských i svetových vedcov a odborníkov z rôznych oblastí. Prenikne do tajomstiev fyziky, hlbín vesmíru aj našej planéty, mozgu, nanoštruktúr alebo genetiky. Oboznámi sa s etikou v informačných technológiách, inováciami v digitálnej technike a robotike či s novinkami a zaujímavosťami zo sveta dopravy a architektúry. V časopise nechýbajú ani rubriky venované mladým vedcom, experimenty, jazykové okienko či precvičenie mozgových buniek v podobe testov, hlavolamov a súťaží. Quark je čítanie bez bulváru, s overenými informáciami zo serióznych zdrojov a autormi zo slovenských univerzít, Slovenskej akadémie vied, výskumných či vývojových ústavov aj z praxe.

Časopis Quark si môže každý prečítať mesačne buď v printovej podobe, alebo na stránke www.quark.sk. Tlačená verzia sa dá kúpiť v novinových stánkoch, obchodoch alebo objednať v eStore CVTI SR, kde je v ponuke aj elektronická verzia. Čitatelia môžu využívať na získavanie aktuálnych informácií aj facebookovú stránku časopisu.

Elektronická adresa :  www.quark.sk           Facebook – Quark

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky