Voda ako faktor prežitia v kontexte zmien globálnych prírodných podmienok


Voda ako faktor prežitia v kontexte zmien globálnych prírodných podmienok

Vodu neoceníme, dokiaľ nám nevyschne studňa a to platí o všetkom v živote. Výstižný výrok Benjamina Franklina si „prepožičali“ organizátori seminára Voda ako faktor prežitia v kontexte zmien globálnych prírodných podmienok. Uskutoční sa 15. 11. 2018 v čase 9.00 – 14.00 hod. v Košiciach.

„Vodu berú všetci ako samozrejmosť. Teda všetci tí, ktorí k nej majú taký prístup ako napríklad my na Slovensku. Nie všade je to však v súčasnosti rovnaké ako u nás. Môžeme dokonca povedať, že Slovensko je v tomto prípade šťastnou krajinou s bohatými zásobami vody. Je to ale dôvod na to, aby sme sa o vodu nestarali, plytvali ňou, či bezdôvodne a trestuhodne ju znečisťovali? Hrozí aj krajinám s dostatočnou zásobou vody ´vyschnutie prameňa´? Ak áno, aké opatrenia musíme prijať, aby sme tento stav oddialili, či zastavili? Sú tieto opatrenia nákladné, zložité či obmedzujúce? Vieme k zlepšeniu stavu prispieť aj my – obyčajní spotrebitelia? Ak áno, ako,“ pýtajú sa organizátori podujatia s tým, že práve na tieto otázky bude možné počas seminára nájsť odpovede.

V rámci seminára odznejú prednášky zamerané na zmeny oceánov, ľadovcov, zmeny štruktúry morskej vody, pôdnu eróziu, zloženie jednotlivých podporných vrstiev, problémy s hydrologickými zmenami, zmeny morských prúdov či zmeny správania sa rastlín a živočíchov.

Registrácia je povinná z dôvodu obmedzenej kapacity miestnosti. Účasť na seminári je bezplatná!

ilustraácia

 

Zdroj informácií a ilustrácií:

https://www.respectke.sk/konferencie-a-seminare/buducnost-spolocnosti/voda-ako-faktor-prezitia/

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

 

Súvisiace:

Podujatia
Hore
Aurelium - centrum vedy
Quark_2020
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Život na Antarktíde pod vrstvou ľadu hrubou 800 m je bohatý a pestrý.
Zistite viac