Festival / celé Slovensko

Agrofilm – 38. ročník

Banner podujatia: Agrofilm – 38. ročník

Toto podujatie už prebehlo.

Po dvoch ročníkoch, keď bol Medzinárodný filmový festival Agrofilm poznačený protikovidovými opatreniami, je 38. ročník opäť v plnej sile, navyše bohatší ako kedykoľvek predtým.

Na aktuálny ročník prihlásili tvorcovia 91 filmov z 24 krajín. Ambasádorkou festivalu sa stala Zuzana Smatanová a pribudli ďalšie premietacie sály. Festivalové filmy si tak budete môcť pozrieť na 12-tich miestach v rámci celého Slovenska.

Kedy a kde sa Agrofilm uskutočí

Po veľkom úspechu online premietania počas „pandemických“ ročníkov si budete môcť v týždni od 3. októbra do 8. októbra 2022 pozrieť vybrané filmy aj online.

Pripravené sú opäť aj sprievodné podujatia. Téma interaktívneho, multimediálneho diskusného fóra v stredu 5. októbra bude aktuálnejšia ako kedykoľvek pred tým – Chlieb a ako nasýtiť svet. Vychádza z dlhoročného motta festivalu: Všetkým ľuďom chlieb a mier. Na diskusii sa môžete zúčastniť osobne, opäť vo veľkej sále NPPC v Lužiankach pri Nitre alebo, na základe ohlasu z vlaňajška, aj online formou.

O Festivale Agrofilm

Do hlavnej súťaže postúpilo 34 filmov a medzinárodná porota MFF Agrofilm 2022 bude rozhodovať v dňoch 10. – 11. septembra 2022. Už teraz sa tešíme na ich verdikt a tiež na ocenených filmárov, ktorí si budú môcť osobne 7. októbra 2022 v multikine Mlyny Cinemas v Nitre užiť úžasnú atmosféru odovzdávania ocenení spolu s hudobnou tvorbou ambasádorky festivalu Zuzany Smatanovej a jej kapely.

Viac info

http://www.agrofilm.sk/

https://www.facebook.com/agrofilm