Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

VIDEO: Umelá inteligencia v hrách je o zážitkoch

VEDA NA DOSAH

V hrách často nie je cieľom vytvoriť najšikovnejšieho protivníka, ale takého, s ktorým bude hra aj zábavou.

Umelá inteligencia sa vo videohrách vyskytuje za účelom vytvárania dojmu uveriteľného sveta a inteligentných postáv. Je veľmi variabilná a neexistuje algoritmus, ktorý by bol vhodný pre všetky typy hier. Na rozdiel od ostatných oblastí umelej inteligencie v hrách často nie je cieľom vytvoriť najšikovnejšieho protivníka, ale takého, s ktorým bude hra aj zábavou.

Tým sa umelá inteligencia v hrách odlišuje od všetkých ostatných odvetví. V prednáške si priblížime, čo musí umelá inteligencia v hrách spĺňať, ako to tvorcovia hier realizujú a aké zvláštne správanie je často nutné, aby sa hráči nenudili alebo neboli frustrovaní.

Záznam z podujatia je dostupný na YouTube – CVTI SR.

Mgr. Michal Ferko, PhD., pôsobí ako Lead Unity programátor v PowerPlay Studio. Zároveň učí tvorbu hier na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského a na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Taktiež sa venuje mentoringu začínajúcich tvorcov hier v Butterfly Effect a Summer Game Dev. Má dlhoročné skúsenosti s tvorbou hier a vzdelávaním, nielen z pohľadu programovania, ale aj herného dizajnu a porozumenia hernému biznisu ako celku.

V novej sérii cyklu Veda v CENTRE sa oboznámime s najnovšími poznatkami a situáciou v oblasti umelej inteligencie.

Táto séria prednášok z cyklu Veda v CENTRE vznikla vďaka podpore v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra pre projekt s názvom Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja (kód ITMS: 313011T136), ktorý je spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Podujatie sa konalo bez účasti verejnosti.

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky