Výstava / Košice

Orchidey 2024 – skvosty v ríši rastlín

Výstava: Orchidey 2024 – skvosty v ríši rastlín

Orchidey 2024 – skvosty v ríši rastlín. Zdroj: UPJŠ v Košiciach


Toto podujatie už prebehlo.

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) pripravila pre verejnosť ďalšiu výstavu Orchidey – skvosty v ríši rastlín. Tentokrát svojim návštevníkom predstaví viac ako 700 jedincov, predovšetkým druhy a kultivary rodov lišajovec, vanda, cymbídium, dendróbium, črievičkovec.

Kedy a kde sa výstava Orchidey uskutoční

Výstava potrvá od 23. februára do 10. marca 2024 a záujemcovia ju môžu navštíviť denne od 9. do 17. hodiny v expozičnom skleníku na Mánesovej 23 v Košiciach. Súčasťou výstavy bude aj predaj orchideí vo vestibule budovy.

Čo nájdete na výstave

Okrem pestrosti farieb a veľkostí kvetov rôznych druhov či kultivarov orchideí sa budú môcť návštevníci pokochať aj voňajúcimi skvostami. „Jednou z orchideí, ktorej sladká vôňa pripomína zmes púdru a ruží je Pescatoria dayana. Ide o epifytickú orchideu pochádzajúcu z vlhkých tropických oblastí Panamy, Ekvádoru a Kolumbie. Jej voňavé kvety dorastajú do veľkosti 7 centimetrov, sú voskovité a dlhotrváce,“ dopĺňa a na výstavu srdečne pozýva prof. Mártonfi.

Okrem všetkých týchto zaujímavostí bude tohtoročná výstava obohatená aj o spoluprácu botanickej záhrady so Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Košiciach, jej talentovaní študenti  pripravia živé dekorácie vo výstavnej vitríne umiestnenej vo vestibule budovy.

Viac info

https://www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada/actuality/jedina-vystava-orchidei-na-slovensku-sa-coskoro-zacina/