Navštívte výstavu k 75. výročiu OSN


Navštívte výstavu k 75. výročiu OSN

Organizácia spojených národov (OSN) oslavuje tento rok svoje sedemdesiate piate narodeniny. Viete však, ktorí významní Slováci prispeli k jej vzniku? Ak nie, nezmeškajte výstavu, ktorá sa koná do 15. októbra na Barokovom nádvorí Univerzitnej knižnice v Bratislave.

Panelovú výstavu 75. výročie OSN a Slovensko pripravil Historický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV) spolu s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Autorom výstavy je doktor Slavomír Michálek z Historického ústavu SAV. Na osemnástich paneloch predstavuje počiatky OSN od prvých konferencií spojencov počas druhej svetovej vojny až po súčasnosť, pričom sa zameriava aj na úspešné programy medzinárodnej spolupráce.

Konferencia 50 štátov protihitlerovskej koalície v San Franciscu (apríl – jún 1945), ktorej výsledkom bolo založenie OSN. Na fotografii je zasadnutie Koordinačného výboru konferencie, ktorého členom bol aj československý diplomat Ján Papánek (tretí vľavo vpredu) a ktorý tak patrí medzi 14 autorov záverečného textu Charty OSN, Zdroj: Slavomír Michálek, Historický ústav SAV

Konferencia 50 štátov protihitlerovskej koalície v San Franciscu (apríl – jún 1945), ktorej výsledkom bolo založenie OSN. Na fotografii je zasadnutie Koordinačného výboru konferencie, ktorého členom bol aj československý diplomat Ján Papánek (tretí vľavo vpredu), ktorý tak patrí medzi 14 autorov záverečného textu Charty OSN, Zdroj: Slavomír Michálek, Historický ústav SAV

Výstava je prístupná na Barokovom nádvorí Univerzitnej knižnice v Bratislave na Vnetúrskej 11 počas otváracích hodín knižnice do 15. októbra.

Zdroj: Tlačová správa SAV

Foto: iSTOCK, Slavomír Michálek, Historický ústav SAV

(DK)

Súvisiace:

Hore
Vedecká cukráreň 10/2020
Veda v CENTRE 10/2020
sutaz FB TVT 2020
Noc výskumníkov 2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Quark_10/2020
TVT2020 prihlasovanie
Agrofilm
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Piesok môže mať tisíce, ale aj milióny rokov.
Zistite viac