Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

VIDEO: Vo svete vedy Emila Spišáka (Vedec roka SR 2019)

Elena Rakúsová

Emila Spišáka doviedla k realizácii Prototypového a inovačného centra Strojníckej fakulty TUKE potreba praxe počas štúdia. Laureát ocenenia Vedec roka v kategórii technológ roka hovorí vo videu o svojej práci, tíme, ale aj o skorom vstávaní.

Emil Spišák so svojím tímom stojí za vznikom Prototypového a inovačného centra Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Pre študentov toto miesto predstavuje veľmi potrebný priestor pre kontakt s praxou, overujú a realizujú si tam totiž výsledky výskumu. „Vďaka tomu veda nezostáva v zásuvkách a študenti sa už v rámci štúdia podieľajú na navrhovaní aj vyrábaní súčiastok pre zariadenia potrebné v praxi,“ vysvetlil Emil Spišák v rozhovore pre portál VND.

Vstáva ráno o štvrtej hodine, aby mal čas premýšľať nad tým, čo ho čaká a naplánovať si deň. Najväčší problém mu v škole robilo memorovanie vecí, ktorých význam mu unikal. „Naopak, keď sa raz naučím ako vypočítať treciu silu, viem to na celý život,“ hovorí.

(TL)

Operačný program MSSR

Investícia do Vašej budúcnosti
Tento projekt je podporený z Európskeho fondu regionálneho rozvoja

Táto webová stránka vznikla vďaka podpore v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra pre projekt: Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja
(kód ITMS: 313011T136), spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.