Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

CVTI SR ponúka žiakom a učiteľom zadarmo digitálny kurz

VEDA NA DOSAH

Prostredníctvom projektu IT akadémia môžu rozšíriť svoje zručnosti.

Podujatie CVTI SR

Centrum vedecko-technických informácií SR, Zdroj: CVTI SR

Do kurzu sa môžu zapojiť aktívni stredoškoláci, vysokoškoláci či učitelia základných a stredných škôl. Po absolvovaní kurzu získajú účastníci medzinárodne uznávaný ECDL (European Computer Driving Licence) certifikát. 

Kurz je rozdelený na jednotlivé moduly: Základy práce s počítačom, Prezentácia, Základy práce online, Práca s obrázkami a grafikou a Bezpečnosť pri využívaní IKT. 

Účastníci kurzu si môžu vybrať štyri z vymenovaných modulov a po ich absolvovaní získať ECDL certifikát. 

Cieľom projektu je umožniť študentom aj pedagógom nielen využívať základné informačné technológie, ale aj porovnať svoje znalosti s medzinárodným štandardom a doložiť rešpektovaným dokladom. 

Záujemcovia majú k dispozícii študijné materiály, ukážkové testy a tiež nahrávky webinárov, ktoré obsahujú analýzy vzorových testov s upozornením na najčastejšie chyby.

„Testy pre moduly certifikátu ECDL sú pripravené tak, že overujú základné počítačové, ako aj informatické zručnosti žiadateľov o tento certifikát. Tu vidíme dôvod, prečo by sa certifikát mal stať súčasťou stredoškolského vzdelania. Projekt IT Akadémia poskytuje možnosť získať tento certifikát v poslednom roku projektu bezplatne aj učiteľom základných škôl,“ vysvetlila v tlačovej správe Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Gabriela Andrejková, garantka uvedenej aktivity pre stredné a základné školy.

Viac o projekte či možnosti prihlásenia nájdete na webových stránkach IT akadémie. 

Zdroj: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky