Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

AMAVET: Prihlasovanie do súťaže Junior Internet 2022 je spustené

VEDA NA DOSAH

Súťaž je pre žiakov základných a stredných škôl, ktorých zaujíma tvorba rôznych foriem šírenia informácií v kyberpriestore.

Ilustračný obrázok. Zdroj: AMAVET, Canva

Ide už o 17. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET z dielne AMAVET-u, ktorý spustili na Nový rok 2022. Na súťaži sa môže zúčastniť individuálny autor alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o digitálnu grafiku a dizajn, písanie textov, blog alebo vlog, o tvorbu webových stránok a programovanie aplikácií.

Súťažiť sa bude v šiestich kategóriách:
• JuniorWEB – webové stránky,
• JuniorDESIGN – digitálne grafické práce,
• JuniorTEXT – texty ľubovoľného literárneho útvaru na tému Plán obnovy a odolnosti: Slovensko podľa mňa;
• JuniorBLOG – blogy a vlogy,
• JuniorAPP – mobilné aplikácie,
• JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní.

Súťažiaci môžu svoje práce prihlasovať na www.juniorinternet.sk do 15. marca 2022 do 23.59 h. Termín si môžete naplánovať do Google kalendára prostredníctvom portálu Veda na dosah (TU).

Po tomto termíne nasleduje hodnotenie prihlásených prác a pozvanie tých najzaujímavejších tvorcov na finále súťaže – konferenčnú súťaž. Organizátor Asociácie pre mládež vedu a techniku verí, že ju bude môcť usporiadať prezenčne na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave 29. a 30. apríla 2022.

Viac o súťaži JUNIOR INTERNET sa dozviete aj v nasledujúcom videu. Tipy, kam môžu učitelia posunúť šikovných žiakov v oblasti využívania IT, v ňom poskytli Dávid Richter, riaditeľ súťaže, a Alexander Valach, jej absolvent.

 

AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku – je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou, ktoré má ako jediná organizácia v SR oprávnenie nominovať nádejných mladých vedcov na najprestížnejšie svetové súťaže stredoškolskej mládeže.

Členskú základňu AMAVET-u tvoria deti základných a stredných škôl, ktorým sa po školskom vyučovaní systematicky venujú stovky dobrovoľníkov z radov pedagógov, vedcov a rodičov, ale aj študenti slovenských a zahraničných univerzít. AMAVET poskytuje dobrovoľníkom podporu formou certifikovaných školení na prácu s mládežou. Viac o AMAVET-e sa dočítate TU.

Zdroj: TS AMAVET
(GL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky