Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Slovenskí študenti priniesli tri bronzové medaily z Medzinárodnej geografickej olympiády

VEDA NA DOSAH

Na súťaži sa zúčastnili študenti z viac ako štyridsiatich krajín sveta.

Koncept geografie. Zdroj: iStockphoto.com

Ilustračný obrázok, Zdroj: iStockphoto.com

Medzinárodná geografická olympiáda (iGeo) sa konala dištančnou formou v dňoch 11 až 13. augusta 2021.

Prvý súťažný deň preveril vedomosti súťažiacich pomocou písomného testovania. Ďalej nasledovalo cvičenie v teréne a posledný deň súťažiaci prezentovali svoje postery.

Celý sprievodný program vrátane súťažných disciplín bol kontrolovaný prostredníctvom online platformy a niekoľkých kamier, ktoré boli povinnou výbavou každej delegácie.

Slovensko na Medzinárodnej geografickej olympiáde reprezentovali: Hanka Forgáčová, Ivo Novysedlák, Adam Čabrák a Matúš Vysoký.

Vďaka skvelým koordinátorom pre iGeo, predsedovi SK GO profesorovi Ladislavovi Tolmáčimu, doktorovi Gabrielovi Zubriczkému sa súťažiaci popasovali s online formátom geografickej olympiády veľmi dobre.

Organizačné a technické zázemie zabezpečila IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Tvrdá práca a príprava priniesli svoje ovocie. Vďačíme za ňu aj učiteľom, ktorí pripravovali svojich zverencov počas školského roka.

Pri vyhlasovaní oficiálnych výsledkov slovenskej delegácii vyčaroval úsmev na tvári verdikt o zisku troch bronzových medailí. Srdečne gratulujeme Hanke Forgáčovej z Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach, Ivovi Novysedlákovi z Gymnázia na Grösslingovej ulici 18 v Bratislave a do tretice Adamovi Čabrákovi z Gymnázia na Poštovej ulici 9 v Košiciach.

Zdroj: IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky