Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

IUVENTA spúšťa vlastný podcast

VEDA NA DOSAH

Moderovať ho bude Michal Hudák.

Mobil so slúchadlami s podcastom na obrazovke. Zdroj: iStockphoto.com

Ilustračný obrázok, Zdroj: iStockphoto.com

Séria podcastov, ktoré spúšťa Slovenský inštitút mládeže – IUVENTA, nesie názov SuperGenerácia. 

„Podcasty vnímame ako moderný a atraktívny formát, prostredníctvom ktorého sa budeme môcť priblížiť každej generácii, ktorá podcasty využíva ako jeden z hlavných informačných zdrojov, a tým jej môžeme poskytnúť množstvo dôležitých tém v modernej forme,“ uvádza doktor Peter Lenčo, generálny riaditeľ IUVENTY. 

Podcasty nie sú zamerané iba na mladých, ale na rôzne ,,super generácie“, teda ľudí, ktorým je pri prijímaní nových informácií bližšia audio forma. 

Ich cieľom bude informovať mladých ľudí a pracovníkov s mládežou o európskych a národných príležitostiach, o tom, kde ich hľadať a ako ich využiť vo svojom osobnom i pracovnom živote.

„Základom všetkých tém je neformálne vzdelávanie z rôznych uhlov a s ním spojení zaujímaví hostia, ktorí s nadšením „zdieľajú“ svoje skúsenosti,“ dodávajú tvorcovia podcastov.

Moderátorom podcastu bude Michal Hudák. Jeho úlohou bude nastavovať témam mantinely, aktívne do nich vstupovať a počas 45-minútového podcastu poslucháčom predstaviť svet súčasnej mládeže.

Podcasty SuperGenerácia budú uverejňované pravidelne, a to každý druhý utorok na sociálnych sieťach Iuventy a Eurodesk, kde budú zároveň k dispozícii všetky potrebné informácie.

Zdroj: Slovenský inštitút mládeže – IUVENTA

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky