Prednáška / celé Slovensko

Vykročte z úzkosti: Sám sebe terapeutom

Banner podujatia: Vykročte z úzkosti: Sám sebe terapeutom

Toto podujatie už prebehlo.

Pocity strachu, smútku, demotivácie či beznádeje sú bohužiaľ rovnako bežnou súčasťou nášho života ako pocity radosti, lásky či nadšenia. Keď im však vo svojom prežívaní dlhodobo nechávame voľnú ruku, dokážu zaplniť aj tie naskrytejšie zákutia našej mysle, podlomiť naše zdravie a obrať nás aj o poslednú štipku radosti zo života. Ako však zistiť, že naše zdanlivo neškodné emócie prerástli do úzkosti či depresie? Akými prejavmi sa tieto stavy manifestujú v našom správaní? Čo ich spôsobuje a ako rozpoznáme naše individuálne spúšťače? Dajú sa úzkosti a depresie zvládať aj keď nemáme k dispozícii podporu odborníka a akými spôsobmi svojpomocne zastaviť špirálu temných myšlienok a uľaviť svojej psychike?

Zistite, ako povoliť tesné okovy úzkosti a depresie a vysloboďte sa z väzenia vlastnej mysle! V edukatívnej online prednáške nám psychoterapeutka Jarmila Tolimatová poskytne tipy čo robiť, nerobiť, či prestať robiť, aby sme získali nový pohľad na svet a otvorili sa novým prežitkom. Venovať sa budeme aj príkladom z terapeutickej praxe, ktoré nám ilustrujú, že aj keď silu bojovať o svoje duševné zdravie musíme hľadať vo svojom vnútri, na svoje problémy nikdy nie sme sami.

Kedy a ako sa pripojím

30. marca 2022 o 19:00, online cez Tootoot

Vstupné

Webinár je platený. Bližšie info.

Prednášajúci

Mgr. Jarmila Tolimatová
Psychologička a psychoterapeutka, najčastejšie sa zaoberajúca úzkostne depresívnou problematikou u dospelých. Výraznou súčasťou jej praxe je tiež pomoc závislým na látkach i činnostiach a ich rodinám – partnerom, partnerkám a tiež dospelým deťom z rodín závislých pri ťažkostiach v budovaní ich vlastnej rodiny. Skúsenosti má tiež s problematikou ohrozených detí a dospievajúcich a témou chronickej bolesti. Je absolventkou štúdia psychológie a antropológie na Univerzite Karlovej, výcviku v Prístupe zameranon na človeka, a tiež výcviku v rodinnej a Kognitívno behaviorálnej terapii. Je členkou Českej psychoterapeutickej spoločnosti, Českej asociácie pre psychoterapiu, Spoločnosti pre rodinnú terapiu, Českej spoločnosti pre KBT a Českého inšitútu pre supervíziu.