Prednáška / Bratislava

SAVinci – Afrika včera, dnes aj zajtra

Plagát podujatia: SAVinci – Afrika včera, dnes aj zajtra

SAVinci – Afrika včera, dnes aj zajtra. Zdroj: FB SAV


Toto podujatie už prebehlo.

Vedeli ste, že Afrika má najväčšie zásoby zlata? Alebo že viac ako 90 percent kultúrneho dedičstva Afriky sa nachádza mimo tohto kontinentu? Spoznajte tento fascinujúci kontinent so Slovenskou akadémiou vied.

Čo sa môžete dozvedieť

Aké miesto má Afrika v dejinách? Ako Afriku a jej obyvateľov dodnes ovplyvňujú jej spoločné dejiny s Európou a prečo je dôležité sa o týchto témach rozprávať aj na Slovensku. Aká budúcnosť čaká Afriku? Čo nám môžu dať migranti z Afriky? Čo sa môžeme naučiť od Afričanov a Afričaniek?

Aj na tieto otázky sa pokúsi dať odpoveď odborník na túto oblasť Silvester Trnovec z Ústavu orientalistiky SAV, v. v. i.

Kedy a kde sa podujatie SAVinci uskutoční

14. novembra 2023 od 18:00, naživo v obchodom centre Eurovea v Bratislave (Pribinova 8) v priestore Foodhall EUROVEA 2 na 1. poschodí.

O prednášajúcom

Mgr. Silvester Trnovec, PhD., je historik, afrikanista, ktorý pôsobí na Ústave orientalistiky SAV, v. v. i. Vyštudoval históriu a francúzsky jazyk. Zaoberá sa dejinami západnej a severnej Afriky v 19. a 20. storočí, ako aj súčasným dianím na africkom kontinente. V rámci vedeckej činnosti sa tiež venuje európskemu imperializmu a jeho dôsledkom na vývoj Afriky a Európy.
Tešíme sa na stretnutie s Vami v Eurovea 2, Foodhall-e na 1. poschodí (pozri mapku v diskusii tohto eventu)

Viac info

https://www.facebook.com/events/917049016506754/