CVTI SR, Prednáška / celé Slovensko

Príležitosti pre vesmírny výskum a inovácie v rámci Európskej únie

Farebná hmlovina s planétou vo vesmíre. Zdroj: iStockphoto.com

Toto podujatie už prebehlo.

Národná kancelária Horizontu (CVTI SR) a Slovenská vesmírna kancelária Vás pozývajú na podujatie s názvom „Príležitosti pre vesmírny výskum a inovácie v rámci Európskej únie“, ktoré sa uskutoční dňa 30.09.2021 od 09:00 do 12:00 hod. online.

Pre koho je webinár určený

Webinár je zameraný na predstavenie výskumno-inovačných príležitostí pre oblasť Vesmír, ktoré slovenským inovátorom a výskumníkom ponúka Európska únia. Predovšetkým prostredníctvom programov Horizont Európa a Vesmírneho programu Únie.

Cieľovou skupinou webinára sú podniky, inovátori, výskumníci,  vedci, výskumné inštitúcie či univerzity, ktoré majú záujem o účasť na výskumno-inovačných aktivitách v oblasti Vesmír. Webinár môže zaujať aj podniky a inovátorov, ktoré po prvýkrát zvažujú aplikovať svoje inovácie aj do tejto oblasti.

Okrem predstavenia základného fungovania týchto programov, budú súčasťou podujatia aj prednášky venované Európskemu obrannému fondu či vybraným častiam Vesmírneho programu Únie, ako sú programy Copernicus a Galileo/EGNOS. Zaujímavým vstupom bude prednáška predstaviteľov Agentúry Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA), ktorí účastníkov oboznámia s agentúrou a príležitosťami pre downstream aplikácie.

Kedy a ako sa pripojím

Podujatie sa bude konať online dňa 30.09.2021 od 09:00 do 12:00 hod. V prípade záujmu je potrebné sa registrovať do 29.09.2021 do 15:00 hod. Otázky nám môžete adresovať aj vopred prostredníctvom prihlasovacieho formulára. Odkaz na pripojenie sa na podujatie Vám bude zaslaný na emailovú adresu uvedenú v registrácii deň pred podujatím.

Viac info

https://eraportal.sk/podujatia/prilezitosti-pre-vesmirny-vyskum-a-inovacie-v-ramci-europskej-unie/