CVTI SR, Festival / Bratislava

Medzinárodný deň detí CVTI SR v OC VIVO!

Virtuálna realita a výstava. Zdroj grafických prvkov: iStockphoto.com

Virtuálna realita a výstava. Zdroj grafických prvkov: iStockphoto.com


Toto podujatie už prebehlo.

Centrum vedecko-technických informácií SR vás srdečne pozýva osláviť Medzinárodný deň detí do obchodného centra VIVO! Bratislava.

Jedinečné výstavy vám umožnia preskúmať svet zaujímavých tém z oblasti vedy a techniky. Tešíme sa, že spolu strávime nezabudnuteľný deň plný radosti, zábavy a objavov.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Podujatie sa uskutoční 1. júna 2023 od 10.00 hod. v nákupnom centre VIVO!, ktoré sa nachádza na Vajnorskej ulici 100 v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Na čo sa môžete tešiť

Wireless Word

Môžete sa tešiť na putovnú výstavu Wireless World, ktorá je venovaná významnej slovenskej osobnosti – Jozefovi Murgašovi. Expozícia prezentuje jeho výskum a objavy v rámci rádiotelegrafie a bezdrôtovej komunikácie. Výstava Jozef Murgaš – bezdrôtový svet bude v OC VIVO! umiestnená od 1. júna 2023 do 30. júla 2023.

CVTI SR popularizuje vedu

V stánku CVTI SR vám predstavíme aktivity Centra vedecko-technických informácií SR zamerané na popularizáciu vedy a techniky na Slovensku. Vziať si od nás budete môcť vzdelávacie infografiky z dielne portálu VEDA NA DOSAH a zároveň si budete môcť vyskúšať zábavné aktivity: edukačné hry a hlavolamy, ale aj virtuálnu realitu.

Digitálne nebo

Zaujímavou súčasťou bude Expozícia histórie informačných technológií DIGITÁLNE NEBO. Výstava bude prezentovať podstatné okamihy výskumu, vývoja a výroby výpočtovej techniky a prostriedkov informačných a komunikačných technológií na Slovensku s dôrazom na posledné dve dekády 20. storočia.

Interaktívna výstava Kyvadlo

Okrem toho podujatie spestrí interaktívna výstava Kyvadlo – vedecká hračka, ktorú pripravilo banskobystrické občianske združenie Vedecká hračka. Výstavu tvoria vedecké hračky, ktorými možno priblížiť najmä fyzikálne zákonitosti a technické fenomény.