CVTI SR, Konferencia, Súťaž / Bratislava

Medzinárodná konferencia o vzdelávacej robotike ECER

Medzinárodná konferencia o vzdelávacej robotike ECER

Toto podujatie už prebehlo.

Talenty v robotike čaká medzinárodná konferencia so súťažou. Premiérovo bude na Slovensku Tí žiaci a študenti, ktorých vášňou sa stala robotika čaká doslova sviatok. Budú môcť odprezentovať svoje robotické projekty. Podelia sa o rôzne skúsenosti. Overia si zručnosti v súťaži, ktorú môžu vyskúšať tí viac i menej skúsenejší.

Medzinárodná konferencia o vzdelávacej robotike ECER bude po prvýkrát na Slovensku. Pripravená je v rámci medzinárodného projektu RoboCoop. Jedným z dvoch slovenských členov partnerského konzorcia projektu je aj Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).

Konferencia ECER 2022 – European Conference on Educational Robotics – už tradične ponúkne okrem pútavých prezentácií aj možnosť zúčastniť sa súťaže s medzinárodnou účasťou. Hlavným cieľom konferencie je priniesť priestor pre získanie skúseností so vzdelávacou robotikou.

Pozrite si

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Jubilejný desiaty ročník je naplánovaný na 25. – 29. apríla 2022 a bude sa odohrávať v Zážitkovom centre vedy Aurelium, CVTI SR v Bratislave.

Registrácia

Registrácia do disciplíny OPEN alebo na prezentáciu príspevku.

Registrácia pre návštevníkov.

ECER 2022 – Príležitosť prezentovať poznatky

Dôležitou súčasťou konferencie sú študentské prezentácie a ukážky robotov. „Ak majú žiaci či študenti zaujímavý poznatok, na ktorý ste prišli počas prípravy na inú robotickú súťaž. Prípadne majú svoj vlastný robotický projekt, ktorý by radi predviedli ostatným? Tak v tom prípade nie je nad čím váhať a smelo nech túto príležitosť využijú. Prezentovať môžu aj výnimočné práce stredoškolskej odbornej činnosti alebo iné odborné práce.“

Keďže ide o medzinárodný formát konferencie, podmienkou je prezentácia pripravená v angličtine. Práve prostredníctvom nej sa žiaci a študenti podelia o svoje poznatky s ostatnými účastníkmi konferencie.

ECER 2022 – Príležitosť overiť si poznatky

ECER 2022 to je aj skúška šikovnosti v súťaži. Tá má dve kategórie:

  • Kategória BOTBALL je nedeštruktívna a tímovo orientovaná súťaž vhodná pre študentov stredných škôl (13 – 19 rokov). Každý zúčastnený tím (3 – 7 členov) má oficiálny robotický set založený na štandardoch hlavného organizátora tejto medzinárodnej súťaže KISS Institute. Pri hodnotení je dôraz kladený na plánovanie, dokumentáciu a kvalitu technického riešenia. Okrem víťazného tímu získajú špeciálne ocenenia aj tímy v kategóriách najlepšie programovanie, najlepšie mechanické riešenie a najlepšia dokumentácia.
  • Kategória OPEN je súťaž vhodná pre tímy, ktoré zatiaľ nemajú veľké skúsenosti so súťažami v robotike. Je to šanca pre každého, kto má záujem vyskúšať si robotiku. Naučiť sa niečo nové. Open súťaž nemá predpísané komponenty, ktoré je možné na splnenie úloh použiť. Tímy môžu pracovať s vlastnými stavebnicami. Súťaže sa môže zúčastniť ktokoľvek bez vekového obmedzenia.

Viac info

https://www.cvtisr.sk/aktuality-pre-siroku-verejnost/talenty-v-robotike-caka-medzinarodna-konferencia-so-sutazou.-premierovo-bude-na-slovensku.html?page_id=45079