Prednáška / Bratislava

Kvantové počítanie – Úvod do fyziky kvantového počítania

Banner podujatia: Kvantové počítanie – Úvod do fyziky kvantového počítania

Toto podujatie už prebehlo.

O kvantových počítačoch a technológiách ste už asi počuli, no viete aj, čo sú to kvantové systémy, ako funguje kvantové počítanie a algoritmy a kde má zmysel kvantové výpočty používať?

Počas zimného semestra pre vás Centrum spoločných činností SAV pripravuje prednášky, počas ktorých sa toto všetko dozviete od slovenských odborníkov.

Kde a kedy sa prednáška Úvod do fyziky kvantového počítania uskutoční

Prednášky s následnou diskusiou v neformálnej atmosfére pri káve sa uskutočnia v budove Výpočtového strediska SAV areáli na Patrónke. Nahrávky následne nájdete na YouTube kanáli Centra spoločných činností SAV.

Prednáška Kvantové počítanie – Úvod do fyziky kvantového počítania s následnou diskusiou sa uskutoční dňa 4. októbra 2022 o 17.00 v budove Výpočtového strediska SAV areáli na Patrónke (Dúbravská cesta 9, Bratislava).

Prednášajúci

Prof. RNDr. Vladimír Bužek, DrSc. (Fyzikálny ústav SAV) – Je známy vďaka svojej práci na rekonštrukcii kvantových stavov a procesov z nekompletných experimentálnych údajov, programovateľných kvantových procesorov, kvantového klonovania, nových algoritmov pre zdieľanie kvantových tajomstiev a kvantových hlasovacích protokolov.

Registrácia je povinná a počet miest obmedzený.

Prednáška je bezplatná a bude prebiehať v neformálnej atmosfére pri občerstvení a káve.

Téma

Povieme si aké sú pravidlá, ktoré budeme používať, keď hovoríme o kvantovom počítaní a ako súvisia s fyzikálnymi vlastnosťami kvantových systémov.

Viac info

https://itkurzy.sav.sk/prednasky

Registrácia: https://itkurzy.sav.sk/node/166/register