Prednáška / Bratislava

Kvantové počítanie – Kvantová zložitosť a simulácie

Banner podujatia: Kvantové počítanie – Kvantová zložitosť a simulácie

Toto podujatie už prebehlo.

O kvantových počítačoch a technológiách ste už asi počuli, no viete aj, čo sú to kvantové systémy, ako funguje kvantové počítanie a algoritmy a kde má zmysel kvantové výpočty používať?

Počas zimného semestra pre vás Centrum spoločných činností SAV pripravuje prednášky, počas ktorých sa toto všetko dozviete od slovenských odborníkov.

Kde a kedy sa prednáška Kvantová zložitosť a simulácie uskutoční

Prednášky s následnou diskusiou v neformálnej atmosfére pri káve sa uskutočnia v budove Výpočtového strediska SAV areáli na Patrónke. Nahrávky následne nájdete na YouTube kanáli Centra spoločných činností SAV.

Prednáška Kvantové počítanie – Kvantová zložitosť a simulácie s následnou diskusiou sa uskutoční dňa 22. novembra 2022 o 17.00 v budove Výpočtového strediska SAV areáli na Patrónke (Dúbravská cesta 9, Bratislava).

Prednášajúci

Mgr. Daniel Nagaj, PhD., (Fyzikálny ústav SAV) – vo svojom výskume spája teoretickú informatiku – teóriu výpočtovej zložitosti – s teoretickou fyzikou – kvantovou mechanikou a kvantovou informáciou.

Registrácia je povinná a počet miest obmedzený.

Prednáška je bezplatná a bude prebiehať v neformálnej atmosfére pri občerstvení a káve.

Téma

Povieme si, kedy a kde má zmysel kvantové výpočty používať, a ktoré problémy a systémy bude ťažké počítať aj na počítačoch kvantových.

Viac info

https://itkurzy.sav.sk/prednasky

Registrácia: https://itkurzy.sav.sk/node/169/register