Festival / celé Slovensko

Agrofilm – 37. ročník

Banner podujatia: Agrofilm – 37. ročník

Toto podujatie už prebehlo.

Tak ako gazdovia musia za každých podmienok, každý deň nachovať a podojiť, zasiať a zožať, aj my pre vás pripravujeme pravidelne už 37 rokov Medzinárodný festival dokumentárnych filmov AGROFILM.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

AGROFILM sa uskutoční v termíne od 4.10.2021 do 9.10.2021. Premietať sa bude tradične v Nitre, Lužiankach, Zvolene, Brezne, Bratislave a mimoriadne aj v Tatranskej Lomnici, samozrejme pri dodržaní aktuálnych protipandemických opatrení. Ak nám to podmienky počas festivalového týždňa nedovolia presunieme premietanie do online priestoru.

O podujatí

Cieľom AGROFILMU je zoznamovať laickú aj odbornú verejnosť s najnovšími poznatkami v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, výživy obyvateľstva, problematiky vidieka, ochrany čoraz vzácnejších prírodných zdrojov. Festival aj tento rok ponúkne divákom veľa užitočných informácií z oblasti inovácií, výskumu, príkladov dobrej praxe a to v podobe špičkových dokumentov, divácky veľmi atraktívnych.

Napriek mimoriadne zložitým podmienkam za posledný rok filmári nelenili a prekvapili bohatou ponukou dokumentov, o čom svedčí 98 prihlásených filmov, z 24 krajín, z 5 kontinentov. Tradične najviac sú zastúpené filmy zo Slovenska, Česka a Nemecka, ale tento rok bohato prispeli aj filmári z USA, Veľkej Británie, Ruska, Nového Zélandu, či Kanady.

Do hlavnej súťaže postúpilo 35 filmov, ktoré zastupujú 16 krajín. Prihlásené filmy posúdi medzinárodná odborná porota, ktorá udelí Hlavnú cenu festivalu a ostatné ceny v zmysle štatútu. Súčasťou hlavnej ceny je finančné ocenenie na podporu ďalšej tvorby vo výške 2 000 €.

Viac info

http://www.agrofilm.sk/

Program pudujatia (.pdf)

https://www.facebook.com/agrofilm