Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

V Botanickej záhrade UPJŠ opäť ožíva Noc v džungli

VEDA NA DOSAH

Prehliadky pre dospelých a staršie deti trvajú 50 minút. Návštevníci na nich zažijú zvuky džungle a spoznajú tamojšiu jedinečnú flóru.

Jedinečné prehliadky Noc v džungli budú v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach prebiehať až do februára 2024. Zdroj: UPJŠ v Košiciach

Jedinečné prehliadky Noc v džungli budú v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach prebiehať až do februára 2024. Zdroj: UPJŠ v Košiciach

Po minuloročnom úspešnom podujatí Noc v džungli pokračuje Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach s komentovanými večernými prehliadkami pri farebnom osvetlení a v sprievode zvukov džungle. Podobne ako v uplynulej sezóne aj túto zimu prebiehajú prehliadky každý piatok a každú sobotu o 18. alebo 19. hodine. Noc v džungli potrvá v košickej botanickej záhrade až do februára 2024.

„Komentované večerné prehliadky v skleníkoch botanickej záhrady pod názvom Noc v džungli sme pre verejnosť sprístupnili od decembra minulého roka. Tešili sme sa veľkému záujmu zo strany návštevníkov, preto chceme záujemcom vyhovieť aj v tomto roku,“ hovorí a na podujatie pozýva riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach Pavol Mártonfi.

Nevídaný zážitok vďaka jedinečnej audiovizuálnej technike

Zážitková expozícia Noc v džungli vznikla vďaka inštalácii jedinečnej audiovizuálnej techniky, ktorá návštevníkom sprostredkuje tajomnú atmosféru nočnej džungle – umožní im počuť zvuky džungle a spoznajú vďaka nej tropické rastliny z celkom inej perspektívy.

Každá prehliadka trvá 50 minút a je určená najmä dospelým a starším deťom. V harmonograme prehliadok zostávajú posledné tri decembrové termíny. Aktuálne sú však už spustené aj rezervácie januárových a februárových termínov.

Vstupenky si môžu záujemcovia a záujemkyne zakúpiť cez portál tootoot.fm. Prihlásiť sa na termín je možné najneskôr 24 hodín pred konaním podujatia.

Zdroj: TS UPJŠ

(af)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky