Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Predseda vlády SR podporí zo svojej rezervy aj aktivity na popularizáciu vedy a inovácií

VEDA NA DOSAH

Eduard Heger povedal, že veda, výskum či inovácie sú dôležité pre napredovanie ekonomiky, ale aj celého Slovenska.

Eduard Heger, predseda vlády SR. Zdroj: Úrad vlády SR

Eduard Heger, predseda vlády SR. Zdroj: Úrad vlády SR

Od 19. apríla 2022 môžu záujemcovia posielať žiadosti o poskytnutie dotácie na podporu aktivít zameraných na popularizáciu vedy a inovatívnych prístupov. Ide o tretiu výzvu, vďaka ktorej budú z rezervy predsedu vlády SR podporené verejnoprospešné účely.

„Veda, výskum či inovácie sú dôležité pre napredovanie ekonomiky, ale aj celého Slovenska. Chuť objavovať a bádať musíme budovať už odmalička. Máme množstvo špičkových vedcov a zaujímavých objavov, preto chcem zo svojej rezervy podporiť projekty, ktoré spopularizujú vedu a inovatívne prístupy u detí, mládeže, ale aj dospelých,“ uviedol predseda vlády SR Eduard Heger.

Na podporu aktivít na popularizáciu vedy a inovatívnych prístupov je vyčlenená suma 300 000 eur. Maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie je 10 000 eur.

Výzva je zverejnená od 19. apríla 2022, zapojiť sa môžu samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Žiadosti je možné predkladať prostredníctvom elektronického formulára. Termín uzávierky je 30. mája 2022.

Ďalšie informácie o zverejnenej výzve, ako aj elektronický formulár nájdete tu:
https://www.vlada.gov.sk//poskytovanie-financnych-prostriedkov-z-rozpoctovej-rezervy-predsedu-vlady-sr/.

Aktuálne je z rezervy predsedu vlády vyhlásená aj výzva na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti, boj proti informačným hrozbám a boj proti šikane, ako aj výzva na aktivity zamerané na rozvoj komunitného života po pandémii.

Zdroj: TS Úradu vlády SR
(GL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky