Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Centrum vedecko-technických informácií SR vás aj tento rok pozýva na Medzinárodný deň detí

VEDA NA DOSAH

Preskúmať svet zaujímavých tém z oblasti vedy a techniky vám tentoraz umožnia jedinečné výstavy.

Virtuálna realita a výstava. Zdroj grafických prvkov: iStockphoto.com

Virtuálna realita a výstava. Zdroj grafických prvkov: iStockphoto.com

Centrum vedecko-technických informácií SR aj tento rok organizuje pri príležitosti Medzinárodného dňa detí špeciálne podujatie, ktoré sa koná od 10.00 hod v bratislavskom obchodnom centre OC Vivo!

Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na putovnú výstavu Wireless World, ktorá je venovaná priekopníkovi bezdrôtovej komunikácie Jozefovi Murgašovi. Expozícia s názvom Jozef Murgaš – bezdrôtový svet, zahŕňajúca jeho výskum a objavy v rámci rádiotelegrafie a bezdrôtovej komunikácie, bude v obchodnom centre umiestnená do 30. júla 2023.

Pracovníci Centra vedecko-technických informácií SR vás privítajú v samostatnom stánku, kde vám predstavia aktivity centra zamerané na popularizáciu vedy a techniky na Slovensku. Pre záujemcov sú už pripravené zábavné aktivity – edukačné hry, hlavolamy a virtuálna realita – i vzdelávacie infografiky z dielne portálu VEDA NA DOSAH.

Pozrite si

Zaujímavou súčasťou podujatia bude Expozícia histórie informačných technológií DIGITÁLNE NEBO. Výstava odprezentuje podstatné okamihy výskumu, vývoja a výroby výpočtovej techniky a prostriedkov informačných a komunikačných technológií na Slovensku s dôrazom na posledné dve dekády 20. storočia.

Okrem toho podujatie spestrí interaktívna výstava Kyvadlo – vedecká hračka, ktorú pripravilo banskobystrické občianske združenie Vedecká hračka. Tú zasa tvoria vedecké hračky, ktorými možno priblížiť najmä fyzikálne zákonitosti a technické fenomény.

Zdroj: CVTI SR
(af)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky