Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Ocenili osobnosti poradenstva, ktoré pomáhajú deťom a ich rodinám v ťažkých situáciách

VEDA NA DOSAH

Cenu si prevzalo päť žien. Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu Ján Horecký.

Oceňovať odborníkov a odborníčky v systéme poradenstva a prevencie je veľmi dôležité. Zdroj: iStockphoto.com

Oceňovať odborníkov a odborníčky v systéme poradenstva a prevencie je veľmi dôležité. Zdroj: iStockphoto.com

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) ocenil v stredu večer v Bratislave osobnosti poradenstva, ktoré pomáhajú deťom a ich rodinám v náročných životných situáciách. Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu Ján Horecký.

Oceňovať odborníkov a odborníčky v systéme poradenstva a prevencie je podľa riaditeľky VÚDPaP Janette Motlovej mimoriadne dôležité.

„Práve posledné roky, ktoré sme prežili v pandémii a v aktuálnej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou, nám ukazujú, akí kľúčoví ľudia v systéme poradenstva a prevencie sú. Pomáhajú deťom zvládať emócie v školách, učitelia vďaka ich pomoci dokážu lepšie zvládať nové situácie v školskom prostredí a rodičia sa vedia lepšie vyrovnať so strachom a s obavou o život svojich detí,“ uviedla Motlová.

V kategórii mladý talent poradenstva 2022 získala ocenenie Mgr. Barbora Molčanová, psychologička z Centra poradenstva a prevencie v Sabinove. V kategórii osobnosť poradenstva 2022 si ocenenie prevzala PaedDr. Jana Lednická, riaditeľka Centra poradenstva a prevencie v Bratislave. Treťou laureátkou ocenenia VÚDPaP za dlhodobý prínos v systéme poradenstva a prevencie v roku 2022 sa stala Mgr. Mária Pauličková, riaditeľka Centra poradenstva a prevencie v Nitre.

Špeciálne ocenenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR odovzdal štátny tajomník Slavomír Partila doc. Mgr. Margite Schmidtovej, PhD., a špeciálne ocenenie za dlhodobý prínos vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie 2022 získala psychologička PhDr. Magdaléna Špotáková, CSc.

Po Osobnosti poradenstva 2022 organizuje VÚDPaP tento rok aj 30. ročník konferencie Dieťa v ohrození na tému PREVENCIA. Bude sa konať v dňoch 16. – 17. marca 2023 v bratislavskom hoteli Tatra.

Zdroj: TS MŠVVaŠ SR
(af)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky