Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Nový spôsob konzumácie kávy, to je projekt ASSUM

VEDA NA DOSAH

Ilustračné foto: káva; Pixabay.com /Christoph/

Firma ASSUM prináša na trh nový spôsob konzumácie kávy. Produkt CoRE (Coffee Ready To Eat) je jedlá kávová zmes určená na priamu konzumáciu. Chuť 100 % arabiky lahodne obohatí sladkastým podtónom ryžový sirup a holandské kakao. Praktické balenie umožňuje vychutnať si svoju vytúženú dávku kávovej chuti vždy a všade.

Firma ASSUM Projekt ASSUM patrí medzi sedem postupujúcich adeptov do pred-inkubačného pobytu v Startup centre Technickej univerzity v Košiciach (TUKE), o ktorých rozhodla odborná porota. „Žijeme v dobe, ktorá je mimoriadne rýchla a hektická. Každý z nás má mnoho neodkladných povinností, ktoré čakajú na ich splnenie a to si vyžaduje veľkú dávku energie. A preto prichádzame na trh s našim produktom CoRE – Coffee Ready To Eat, ktorý je ideálnym zdrojom energie pre všetkých milovníkov kávovej chuti. CoRE je kávova zmes, ktorú nie je potrebné zalievať a tým pádom si ju môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek,“ uvádza za realizačný tím projektu Lukáš Tabák.

Priblížil, že produkt plánujú ponúkať vo vybraných kaviarňach a obchodoch na našom trhu. V budúcnosti chcú predaj rozšíriť aj do zahraničia a taktiež zvažujú možnosť o uvedenie produktu do obchodného reťazca. „CoRE si obľúbia všetci milovníci kávy. Cieľovou skupinou sú najmä aktívni ľudia, športovci, študenti, turisti či šoféri, ktorí radi skúšajú nové veci a ocenia prírodné zloženie a praktické prevedenie nášho produktu,“ hovorí Lukáš Tabák.

Vývojová fáza projektu je takmer na konci. Najbližšie ciele realizátorov projektu sa zameriavajú na marketingovú kampaň a budovanie povedomia o značke. „Zamerali sme sa na potreby dnešného moderného človeka, ktorý preferuje praktickosť, inovatívnosť, zdravé zloženie a príjemný vzhľad. CoRE predstavuje nový spôsob konzumácie kávy a prináša zákazníkom jedinečný zážitok,“ dodal Lukáš Tabák.

*********************************************

7. kola súťaže inovatívnych nápadov „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“, konajúceho sa koncom. mája 2018, sa zúčastnilo dvanásť projektov. Postupujúce start-upy získali vstupenku do Startup centra TUKE, súčasťou ktorej je 6 mesačný akceleračný program na podporu rozvoja inovatívnych myšlienok.

Rozhodovala odborná komisia pod vedením predsedu komisie, riaditeľa Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM, F. Jakaba. Členmi komisie boli zástupcovia investorov, súkromnej a verejnej sféry – V. Jakubec (Klub podnikateľských anjelov, SBA), J. Vojtko (FPT Slovakia), M. Hladký (Creative Industry Košice), riaditeľ UVT TUKE – M. Chovanec a zástupcovia UVP TECHNICOM A. Lavrin a M. Blizco.

Súťaž „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzity prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. Organizátorom je Univerzitný vedecký park TECHNICOM v spolupráci s partnermi súťaže Slovak Business Agency (SBA) a Saab AB.

Startup centrum TUKE ponúka nádejným start-upom možnosť získať priestory zdarma v Startup centre. Potom je tu možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE, ale aj pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity. V neposlednom rade získajú inovátori expertnú a mentorskú podporu.

Do súťaže sa môžu zapojiť projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe (t. j. v štádiu nápadu), z ktorejkoľvek časti Slovenska a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoju činnosti na Slovensku.

 

Informácie poskytol: Lukáš Tabák

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj fotografií:

https://www.startupcentrum.tuke.sk/startupy/startupy-prehlad/7-kolo-sutaze/

Ilustračné foto: Pixabay.com /Christoph/

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky