CVTI SR, Iné / celé Slovensko

Granty Európskej rady pre výskum (ERC) – ako uspieť


Toto podujatie už prebehlo.

Národná kancelária Horizontu vás pozýva na podujatie s názvom „Granty Európskej rady pre výskum (ERC) – ako uspieť“, ktoré sa uskutoční dňa 11.júna 2024 od 13:00 do 15:30 h.

Na tomto webinári sa zameráme na aktuálne grantové výzvy Európskej rady pre výskum a na konkrétne príležitosti ktoré ponúkne v najbližšom roku. Povieme si aj zákulisné novinky z hodnotenia, rady k tvorbe projektu a tipy ako uspieť.

Webinár má za cieľ uľahčiť záujemcom orientáciu, zazdieľať cenné rady, predstaviť aktuálne možnosti ako aj novinky z dielne ERC. Podujatím Vás bude sprevádzať Zuzana Reptová, národný kontaktný bod pre ERC.

So svojimi cennými skúsenosťami podelia aj úspešný slovenský riešiteľ Dr. Michal Májek a úspešná absolventka ERC mentoringu Prof. Katarína Mikušová. Účastníci budú mať možnosť vypočuť si taktiež informácie o komplementárnych výzvach na národnej úrovni, z dielne Výskumnej a inovačnej autority – VAIA.

Podujatie sa uskutoční dňa 11.júna 2024 online. V prípade záujmu je potrebné sa registrovať do 10.6.2024: link na registráciu

Podujatie je určené pre univerzity, výskumné pracoviská a tiež zástupcov neziskových organizácií, priemyslu a inovačného ekosystému.

Otázky nám môžete adresovať aj vopred prostredníctvom prihlasovacieho formulára. Odkaz na pripojenie sa na podujatie vám bude zaslaný na emailovú adresu uvedenú v registrácii.

Na podujatí sa spolu zameriame na:

  • ERC a nadchádzajúce príležitosti,
  • Novinky v hodnotení ERC a ich prvé dopady,
  • Ako uspieť pri písaní projektu typu ERC,
  • ERC a Slovensko: rôzne formy podpory uchádzačov,
  • Komplementárne výzvy z dielne VAIA, najmä Fellowships to visit ERC grantees,
  • Praktické náležitosti žiadosti o ERC: rozpočet,
  • Prierezové témy a ERC.

 

Zdroj: NKH, 31.5.2024, zur