Prednáška / celé Slovensko

Chemická olympiáda a súvisiace vzdelávacie aktivity pre mladých chemikov

Grafika podujatia: Chemická olympiáda a súvisiace vzdelávacie aktivity pre mladých chemikov

Chemická olympiáda a súvisiace vzdelávacie aktivity pre mladých chemikov. Zdroj: FB Slovenská chemická spoločnosť


Toto podujatie už prebehlo.

Ako sa zapojiť do chemickej olympiády? Ako sa čo najlepšie pripraviť na riešenie náročných úloh? Ako prebieha výber slovenského reprezentačného tímu? Čo zažili naši reprezentanti na 55. Medzinárodnej olympiáde v Zürichu? Ako vyzerá deň na letnej škole? A akým výzvam čelí chemická olympiáda samotná?

Kedy a ako sa prednáška a diskusia uskutoční

Príďte si vypočuť prednášku a diskusiu v stredu 7. februára o 14:00 online, prostredníctvom MS Teams.

Kto bude prednášať

Predseda Slovenskej komisie Chemickej olympiády doc. RNDr. Martin Putala, PhD. a spoluorganizátorka minulého ročníka Letnej školy chemikov Mgr. Jela Nociarová, PhD., predstavia možnosti, ktoré študentom základných a stredných škôl ponúka chemická olympiáda a podporné aktivity pre mladých chemikov (Letná škola chemikov, Letná škola mladých chemikov, PopChemOl – prípravné semináre s autormi úloh pre riešiteľov chemickej olympiády a ChemoUK – korešpondenčný seminár).

O Chemickej olympiáde

Chemická olympiáda je jedna z najstarších predmetových olympiád a v tomto roku vstupuje už do svojho 60. ročníka. Zapája sa do nej takmer 5 000 riešiteľov v 5 kategóriách na základných školách, gymnáziách a stredných odborných školách s chemickým a zdravotníckym zameraním. Tí najlepší z najlepších sa zúčastňujú aj medzinárodných súťaží: pre gymnazistov je to Medzinárodná chemická olympiáda (po minuloročnej ceste do relatívne blízkeho Švajčiarska, link: https://www.icho2023.ch/, čaká na tohtoročných reprezentantov exotický Rijád v Saudskej Arábii, link: https://www.icho2024.sa/), študenti stredných odborných škôl súťažia na Grand Prix Chemique, ktorá sa koná každá dva roky.

Viac info

https://schems.sk/chemicka-olympiada-a-suvisiace-vzdelavacie-aktivity-pre-mladych-chemikov/

https://www.facebook.com/SChemS.sk/