Prednáška / Bratislava

Cez hory na Mars: Beseda s Michaelou Musilovou

Plagát podujatia: Cez hory na Mars: Beseda s Michaelou Musilovou

Cez hory na Mars: Beseda s Michaelou Musilovou. Zdroj: FB Pantha Rhei


Toto podujatie už prebehlo.

Astrobiologička Dr. Michaela Musilová hľadá život vo vesmíre a skúma aj limity života na Zemi. Vďaka svojmu výskumu sa stala veliteľkou viac ako 30 simulovaných misií na Mesiac a Mars, pod záštitou NASA, ESA a iných medzinárodných organizácií.

Jej aktuálny projekt Astro Koruna Zeme ju zavedie na najvyššie hory každého kontinentu vrátane Mount Everestu. Kilimandžáro má už za sebou a počas podujatia premietne krátky dokument z výpravy.

Po úspešnom absolvovaní všetkých plánovaných výstupov sa Michaela Musilová stane prvou Slovenkou, ktorej sa to podarilo. Počas projektu chce skúmať život v extrémnych podmienkach a zameria sa aj na vplyv klimatických zmien na životné prostredie. Prostredníctvom týchto náročných expedícií sa slovenská vedkyňa pripravuje na astronautský výber, do ktorého sa o niekoľko rokov plánuje prihlásiť.
Svoj životný príbeh opisuje v knihe Žena z Marsu.

Príďte si po podpis, vypočuť zaujímavé rozprávanie, opýtať sa na život astronauta na misiách ale aj pozrieť Michaelin vlastný dokumentárny film „Hakuna Matata Kilimmandjaro“ o jej prvom výstupe na vrchol Afriky.

Kedy a kde sa Beseda s Michaelou Musilovou uskutoční

Tešíme sa na vás 1. júna 2023 o 17:30 v kníhkupectve Panta Rhei v bratislavskom Auparku.

Viac info

https://www.facebook.com/events/898185421280061