Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Zapojte sa do LingvaKvízu a zlepšite si znalosti v cudzích jazykoch

VEDA NA DOSAH

V hre sú super ceny, napríklad jazykový pobyt v Kanade v hodnote 620 eur, notebook, smartfóny či čítačky kníh.

Ilustrácia dievčaťa s tabletom a loga LingvaKvízu, ktorým je otáznik v bubline. Zdroj: CVTI SR

Ilustračný obrázok: Zdroj: LingvaKvíz; Canva; CVTI SR

Už onedlho sa môžeme tešiť na pokračovanie vzdelávacieho online projektu LingvaKvíz, ktorého cieľom je pomôcť Slovákom zábavnou formou a celkom bezplatne zlepšiť si všeobecný prehľad v cudzích jazykoch a umožniť im oboznámiť sa s výhodami znalosti cudzích jazykov v dnešnej dobe.

LingvaKvíz (pozri https://kviz.lingvafest.sk) bude prebiehať každý deň počas jedného mesiaca od 24. 9. do 23. 10. 2021. Primárne je určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež každému, kto sa o dané témy zaujíma.

LingvaKvíz má iba 12 otázok

Do tohto jednoducho hrateľného kvízu sa po registrácii môžu hráči bezplatne zapojiť koľkokrát chcú a v priebehu trvania kvízu si zasúťažiť o super ceny, napríklad jazykový pobyt v Kanade v hodnote 620 eur, notebook, smartfóny či čítačky kníh.

Účastníkom bude v každej hre ponúknutých 12 otázok. Na riešenie každej otázky budú mať maximálne 20 sekúnd, pričom vždy je správna len jedna z možností. Cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov, a zlepšiť si tak svoje vedomosti a zároveň postavenie vo finálnej tabuľke.

Ukážka otázok a možných odpovedí z Lingvakvízu. Zdroj: LingvaKvíz

Cieľom LingvaKvízu je pomôcť Slovákom zlepšiť si všeobecný prehľad v cudzích jazykoch zábavnou formou. Zdroj: LingvaKvíz

Zapojiť sa do kvízu bude možné pomocou smartfónu, tabletu či počítača, a to buď priamo prostredníctvom vyššie uvedenej stránky, alebo cez mobilnú aplikáciu.

Organizátorom podujatia je medzinárodná mládežnícka organizácia Edukácia@Internet (E@I), ktorá realizuje online vzdelávacie portály, zamerané na interkultúrne vzdelávanie, jazyky, technológie a environmentálne témy.

Ambasádorkou Lingvakvízu je Adela Vinczeová

Spoluorganizátormi sú taktiež Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a EPALE – Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe. Ambasádorkou tohto projektu sa stala známa moderátorka Adela Vinczeová.

Koordinátor o. z. Edukácia@Internet Peter Baláž takto opisuje svoje pocity pred začiatkom LingvaKvízu: „Sme vďační, že napriek pretrvávajúcej pandémii sa nám tento rok opäť podarilo zorganizovať LingvaKvíz a že nám napriek všetkému bolo umožnené takýmto spôsobom upozorniť na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov v dnešnej dobe. Po minuloročnom prvom ročníku sme LingvaKvíz spravili ešte pútavejším a zábavnejším. Veríme, že sa hráči skvelo zabavia a zároveň naberú veľa nových poznatkov.“

LingvaKvíz zároveň pripomína Európsky deň jazykov (EDJ), ktorý vznikol z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu a oslavuje sa každoročne 26. septembra už od roku 2001.

Zdroj: TS LingvaKvíz
(GL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky