Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Staňte sa hviezdou TVT 2020! Zaregistrujte svoje podujatie už dnes

Tamara Leontievová

Týždeň vedy a techniky sa blíži míľovými krokmi, preto neváhajte a zapojte sa do 17. ročníka tohto celoslovenského podujatia aj s vašimi online alebo offline aktivitami. Pridajte sa k popularizátorom vedy, ktorých nezastaví ani pandémia!

Plagát TVT 2020. Zdroj: CVTI SR

Keďže pandemická situácia komplikuje verejné akcie, mnohé inštitúcie sa tento rok rozhodli svoje podujatia presunúť do online priestoru. Či už patríte k nim, alebo ste sa rozhodli pri dodržaní hygienických nariadení zorganizovať aktivity offline, nezabudnite svoje aktivity zaregistrovať na www.tyzdenvedy.sk.

Vďaka registrácii budete na očiach v dobrej spoločnosti kolegov – popularizátorov a zároveň bude vaše podujatie dostupnejšie pre verejnosť. Novinkou je možnosť pridať webovú adresu livestreamu (živého vysielania) podujatia alebo adresu videozáznamu, ktorý bude zverejnený online. Môžete zaregistrovať napríklad rôzne prednášky, semináre, podcasty, prezentácie, konferencie, workshopy, besedy, výstavy a podobne. Miesto konania podujatia (v prípade, že bude podujatie online) je pre tento rok nepovinným údajom.

V záujme jednotnej propagácie sprievodných podujatí TVT na Slovensku v roku 2020 sme pripravili logo a pečať TVT 2020 na propagačné materiály. Odporúčame vám, aby ste svoje podujatia propagovali použitím loga a pečate (napr. na plagáte, brožúre, webovej podstránke a pod.). Dizajnové prvky, ako aj inštrukcie k zverejňovaniu podujatí nájdete na www.tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia TVT– Na stiahnutie.

V prípade otázok ohľadom zverejnenia podujatí nás kontaktujte prostredníctvom mailu ncpvat@cvtisr.sk.

Každoročne sa počas Týždňa vedy a techniky realizujú po celom Slovensku stovky podujatí zameraných na popularizáciu vedy a techniky. Zoznam všetkých podujatí nájdete na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia TVT.

Hlavnými organizátormi podujatia je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Spoluorganizátorom podujatia je AMAVET. Partnermi podujatia sú Slovenské elektrárne a EPSON. Mediálnymi partnermi sú www.vedanadosah.skčasopis Quark, NextechZážitkové centrum vedy Aurelium.

 

Zdroj: Tlačová správa NCPVaT

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky