Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Lifbee Academy otvára prihlasovanie do 5. ročníka unikátneho vzdelávacieho programu

VEDA NA DOSAH

Účastníci sa môžu tešiť na desiatky odborných prednášok, projektových workshopov a teambuildingových aktivít.

5. ročník programu Lifbee Academy. Zdroj: koláž z Lifbee Academy

5. ročník programu Lifbee Academy. Zdroj: koláž z Lifbee Academy

Lifbee Academy otvára prihlasovanie do 5. ročníka unikátneho stredoeurópskeho vzdelávacieho programu a inovačného inkubátora pre vedcov a nevedcov s vysokou pridanou hodnotou. Za osem mesiacov účastníci získajú skúsenosť a prax v oblasti tvorby inovácií. Na rozbehnutie nápadu budete môcť vyhrať 5 000 eur. Prihlasovanie je otvorené do 30. apríla 2024.

Získajte skúsenosti

Lifbee Academy je platforma koncentrujúca talent zo všetkých univerzít a mladých profesionálov z rôznych odborov. Rozvíja účastníkov v oblasti podnikania, poskytuje možnosť využitia vedeckých aplikácií, motivuje zlepšovať tento svet a otvárať sa budúcim príležitostiam.

V Lifbee Academy účastníci nájdu skvelú komunitu vedcov a nevedcov, získajú network a kontakty na top ľudí z inovačného vedeckého odboru a skokovo sa posunú vpred.

Počet miest v programe je limitovaný. Prihlásiť sa môžete priamo cez stránku programu https://www.lifbee.com/lifbee-academy.

Program sa skladá z dvoch častí

Program sa začína workshopmi a kvalitnými prednáškami odborníkov, riaditeľov firiem a inšpiratívnych ľudí z oblasti podnikania, startupov a vedy. Teóriu prepája s praxou a predstavuje nástroje, ktoré pomôžu záujemcom pri tvorbe vlastného projektu. Tento blok bude trvať prvé štyri mesiace (jún až september).

Druhá časť je časť inkubátora a trvá od októbra do januára. V tejto časti si účastníci zložia tím. Budú pracovať na jednej z výziev v rámci dvoch laboratórií – EnviroTech Lab alebo Life Sciences Lab. Každý rok sa výzvy menia, ale nájde sa v nich každý.

  • EnviroTech Lab rieši témy, ako je životné prostredie, práva zvierat, zelená energia, cirkulárna ekonomika, nové materiály, biofabrikácia a bioutilizácia.
  • Life Sciences Lab rieši témy, ako je zdravie, liečivá, kozmetický priemysel, zdravá výživa, diagnostika a prevencia.

V závere programu sa participanti budú môcť dostať na finále Lifbee Academy, počas ktorého so svojím tímom odprezentujú projekt pred top expertmi z brandže a budú môcť vyhrať 5 000 eur na rozbehnutie nápadu.

Chcete zistiť, ktorý inovátorský projekt oslovil odbornú porotu tento rok najviac? Záznam z finále 4. ročníka Lifbee Academy si môžete pozrieť na: https://lifbee.us5.list-manage.com/track/click?u=327c45d4c631d39193d9dcf44&id=fb784cc5a7&e=0ecceb2623.

Ako prebieha program a kde sa koná?

Lifbee Academy zvládnu záujemcovia popri práci, škole alebo popri písaní dizertačnej práce.

  • Program sa realizuje dva- až trikrát do týždňa vo večerných hodinách od 18.00 hod. Môžete sa pohodlne pripojiť odkiaľkoľvek, pretože v týždni funguje program online.
  • Raz do mesiaca sa konajú osobné stretnutia na celodenných sobotných workshopoch a sústredeniach. Workshopová miestnosť je v pešej vzdialenosti od hlavnej stanice v Bratislave, takže nie je tam žiadna komplikovaná doprava. Ak práve vtedy nebudete môcť pricestovať, môžete sa pripojiť online.

Dnes viaceré tímy z Lifbee Academy pokračujú v práci na svojich projektoch, rozvíjajú nápady a technológiu, dokonca niektoré z nich získali prvú investíciu.

Zdroj: Lifbee Academy

(JM)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky