Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

VIDEO: Nanoštruktúry pre LED a laserové diódy

VEDA NA DOSAH

Doc. Ing. Jaroslav Kováč, PhD.  vyštudoval mikroelektroniku na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a vo svojej práci sa zaoberal štúdiom polovodičových laserových diód a fotonických štruktúr. V súčasnosti pracuje ako výskumník v oblasti prvkov a nanoštruktúr pre optoelektronické aplikácie na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU a v Medzinárodnom laserovom centre.

V marcovej vedeckej cukrárni, ste sa mohli dozvedieť, ako fungujú LED a laserové diódy, kde všade okolo nás ich môžeme nájsť a aká je ich budúcnosť. Vo svojej prednáške docent Kováč hovoril aj o novej technológii, ktorá sa zameriava na využitie nanoštruktúr v LED a laserových diódach s cieľom zlepšiť ich vlastnosti.

Vedecká cukráreň je pravidelná séria stretnutí žiakov stredných škôl s osobnosťami slovenskej vedy, výskumu a techniky. Študenti môžu osobne v neformálnej a priateľskej atmosfére stretnúť odborníkov, ktorí vedia hovoriť populárnou formou a jednoduchým spôsobom o vede a výskume. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu sa momentálne prednášky vedcov konajú bez publika.

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky