Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Niečo pre budúcich game alebo apps dizajnérov

VEDA NA DOSAH

Ilustračné foto: hry; Pixabay.com/superanton/

Zaujíma ťa všetko čo sa týka vývoja počítačových hier a aplikácií? Chcel by si to vyskúšať aj sám, no možno si na to netrúfaš alebo nevieš ako na to? Riešením je návšteva interaktívneho stánku Butterfly Effect na výstave Veda netradične.

Na prvý pohľad je to jednoduché, game dizajnér navrhuje hry a apps dizajnér aplikácie. Čo však k tomu treba, aké zručnosti a zručnosti? Mladí ľudia z Butterfly Effect ponúkajú praktické vzdelávanie pre digitálny biznis. Dozviete sa u nich všetko o tom, ako vznikajú nápady na svetové aplikácie v tímoch mladých Slovákov. Príďte si vyskúšať proces vytvárania efektívnych riešení od nápadu cez proces, realizáciu a ich testovanie. Vzdelávanie vo svete hier a aplikácií je prístupnejšie viac než kedykoľvek pred tým.

„S vývojom technológií v našich životoch sa môže zdať, že už dnes za nimi zaostávame. Možno máte pocit, že na vývoj hier a aplikácií nie ste dobrý adept, my vám však ukážeme presný opak! V Butterfly Effect sa snažíme nájsť to, v čom je človek dobrý a na čo sa hodí. V našom stánku sa nielenže návštevníci dozvedia, prečo sú vhodnými adeptmi pre vývoj hier a aplikácií, ale aj ktorý smer je pre nich ten pravý. Hry alebo aplikácie? Príďte sa pozrieť čo to znamená učiť sa vyvíjať hry a aplikácie, na čom pracujú naši študenti, aké zadania dávajú ´real-life´ firmy, alebo skúste, či by z vás bol game alebo apps dizajnér. S nami objavíte a vylepšíte svoje zručnosti pre 21. storočie,“ pozýva všetkých záujemcov Nikola Gajdošová z Butterfly Effect.

*********************

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR pripravuje v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku podujatie s množstvom zážitkov z vedy a techniky, ako ich nepoznáte. Interaktívna výstava o vede a technike „Veda netradične“ sa uskutoční v dňoch 8. a 9. novembra 2018 v priestoroch výstaviska INCHEBA v Hale A0. Oba dni budú brány výstaviska otvorené v čase od 9.00 do 19.00 hod. Vstup na podujatie bude umožnený so vstupenkou na Bibliotéku.

 

Informácie poskytla: Nikola Gajdošová, Butterfly Effect

Spracovala: Andrea Devánová, NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračná fotografia: Pixabay.com/superanton/

Uverejnil: LČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky