Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Medzinárodná konferencia o vzdelávacej robotike ECER bude po prvýkrát na Slovensku

VEDA NA DOSAH

Hlavným cieľom konferencie je priniesť študentom priestor pre získanie skúseností so vzdelávacou robotikou.

Medzinárodná konferencia o vzdelávacej robotike ECER

Plagát konferencie ECER 2022. Zdroj: CVTI SR

Zážitkové centrum vedy Aurelium v Bratislave sa v dňoch 25. – 29. apríla stane dejiskom jubilejného desiateho ročníka medzinárodnej vedeckej konferencie určenej študentom na tému vzdelávacej robotiky. Konferencia ECER 2022 (European Conference on Educational Robotics) už tradične ponúkne okrem pútavých prezentácií aj možnosť zúčastniť sa na súťaži s medzinárodnou účasťou.

Pozrite si

Súťaž má dve kategórie. Kategória BOTBALL je nedeštruktívna a tímovo orientovaná súťaž vhodná pre študentov stredných škôl (13 – 19 rokov). Každý zúčastnený tím (3 – 7 členov) má oficiálny robotický set založený na štandardoch hlavného organizátora tejto medzinárodnej súťaže KISS Institute. Pri hodnotení je dôraz kladený na plánovanie, dokumentáciu a kvalitu technického riešenia. Okrem víťazného tímu získajú špeciálne ocenenia aj tímy v kategóriách najlepšie programovanie, najlepšie mechanické riešenie a najlepšia dokumentácia.

Kategória OPEN je súťaž vhodná pre tímy, ktoré zatiaľ nemajú veľké skúsenosti so súťažami v robotike. Avšak aj pre každého, kto má záujem vyskúšať si robotiku a naučiť sa niečo nové. Na rozdiel od Bootbalu nemá súťaž Open predpísané komponenty, ktoré je možné na splnenie úloh použiť. Tímy preto môžu pracovať s vlastnými stavebnicami. Na súťaži sa môže zúčastniť ktokoľvek bez vekového obmedzenia.

Dôležitou zložkou konferencie sú však aj študentské prezentácie a ukážky robotov. Máte zaujímavý poznatok, na ktorý ste prišli počas prípravy na inú robotickú súťaž? Máte svoj vlastný robotický projekt, ktorý by ste radi predviedli ostatným? Do toho! Pripravte si prezentáciu v angličtine a podeľte sa o svoje poznatky s ostatnými účastníkmi konferencie. Ak nemáte nič nové, môžete prezentovať aj výnimočné práce SOČ alebo iné odborné práce.

Pozrite si

Európska konferencia o vzdelávacej robotike ECER 2022 je organizovaná v rámci projektu Robocoop a je podporená z prostriedkov programu cezhraničnej spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko a ERDF. Konferenciu organizuje PRIA (Practical robotics institute Austria) prvýkrát v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR na Slovensku (CVTI SR).

Registrácia do disciplíny OPEN alebo na prezentáciu príspevku: https://ecer.pria.at/

Registrácia pre návštevníkov: https://forms.gle/vVQ4QMVPbykcZW7y7

Program podujatia ECER 2022:

ECER 2022 program

Zdroj: ECER 2022 program

(GL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky