Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

David Attenborough sa predstaví v novom seriáli o divokej prírode Británie a Írska

VEDA NA DOSAH

Jedinečný projekt sa zameria na tamojšie lesy, pasienky, sladkovodné a morské porasty.

David Attenborough bude divákov sprevádzať novým seriálom BBC. Zdroj: BBC

David Attenborough bude divákov sprevádzať novým seriálom BBC. Zdroj: BBC

Britský prírodovedec, moderátor, scenárista a producent David Attenborough bude v novom seriáli BBC Wild Isles sprevádzať divákov jedinečnou divokou prírodou Británie a Írska.

Séria, ktorá vznikla v koprodukcii spoločnosti Silverback Films, The Open University, Kráľovskej spoločnosti na ochranu vtákov a Svetového fondu na ochranu prírody, sa zameria na lesy, pasienky, sladkovodné a morské porasty.

„Počas svojho dlhého života som precestoval takmer každý kút našej planéty a môžem vás ubezpečiť, že Britské ostrovy poskytujú nielen úžasnú scenériu, ale aj výnimočné zvieracie drámy a fascinujúce výjavy z divokej prírody, ktoré sa vyrovnajú všetkému, čo som videl na svojich potulkách po svete,“ povedal Attenborough.

Diváci sa v piatich častiach stretnú so starými britskými dubmi, morskými orlami, kosatkami či divými koňmi a chýbať nebude ani včela letiaca na metle.

„Wild Isles je oslavou britskej divočiny, ktorá vám otvorí oči. Treba to vidieť, aby ste uverili. Bude sa vám zdať, že lúka Somerset je taká krásna ako Serengeti a severný Atlantik divoký a dramatický ako Antarktický oceán,“ poznamenal vedúci oddelenia vedy a prírodnej histórie BBC Jack Bottle. „Som si istý, že ľudia budú ohromení z toho, čo sa deje pred ich prahom,“ dodal výkonný producent projektu Alastair Fothergill.

Wild Isles nakrúcali špičkovými kamerami so slabým svetlom. Zábery vo vysokom rozlíšení oživia aj jedinečné makrosnímky a časozber.

Seriál odvysiela BBC One na jar budúceho roka, presný termín televízia zatiaľ neoznámila. Dostupný bude aj na streamovacej platforme BBC iPlayer.

Zdroj: Variety

(af)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky