Prednáška / Senec

Zo Zeme (opäť) na Mesiac

Leták podujatia: Zo Zeme (opäť) na Mesiac

Zo Zeme (opäť) na Mesiac. Zdroj: solarastronomy.sk


Toto podujatie už prebehlo.

SOLAR Hvezdáreň Senec vás pozýva na tretiu letnú astroprednášku s názvom „Zo Zeme (opäť) na Mesiac“. Prednáša známy publicista v oblasti kozmonautiky Ing. Tomáš Přibyl.

Kedy a kde sa prednáška uskutoční

Prednáška Zo Zeme (opäť) na Mesiac sa uskutoční už 26. júla 2023 o 19:00 v priestoroch ZŠ s VJM Alberta Molnára Szencziho v Senci.

Téma

Zo Zeme (opäť) na Mesiac

Návrat človeka na Mesiac je hlavnou témou programu Artemis. Tomáš Přibyl, publicista v oblasti kozmonautiky a autor mnohých kníh literatúry faktu, vás prevedie podrobným „letovým poriadkom“ od rakety SLS až po „malý krok pre človeka“.

Prednášajúci

Ing. Tomáš Přibyl

Publicista v oblasti kozmonautiky a autor mnohých kníh literatúry faktu. V roku 1996 publikoval svoju prvú knihu Smrť mala meno Challenger. Potom nasledovali nemenej známe knihy ako Deň, kedy sa nevrátila Columbia, Poklady kozmonautiky, Dobytie Mesiaca, ai. Osobne stretol viac ako 260 kozmonautov, medzi nimi boli aj šiesti, ktorý mali možnosť prejsť sa po Mesiaci (celkom ich bolo dvanásť). Osobne navštívil všetky kozmické strediská NASA a videl štartovať všetky americké raketoplány. Pôsobí ako kurátor letectva a kozmonautiky Technického múzea v Brne.

Viac info

https://www.solarastronomy.sk/sk/astroprednasky/