Festival, Prednáška / Košice

Vesmír na dotyk

Plagát podujatia: Vesmír na dotyk

Toto podujatie už prebehlo.

Pozývame vás na výnimočné podujatie pre všetkých nadšencov vesmíru – Vesmír na dosah.

Na jednom mieste sa budete môcť stretnúť a porozprávať s ľuďmi, ktorí v kozme boli (Ivan Bella, Jean-Pierre Haigneré), s ľuďmi, ktorí sa na cestu do vesmíru pripravujú (Michaela Musilová) a ktorí pre ESA – European Space Agency pracovali (Nicole Majská).

Okrem toho budete mať možnosť spoznať ďalších zaujímavých ľudí, ktorí vytvára košický vesmírny ekosystém (predstaví Vám ich Michal Brichta).

Kedy a kde sa Vesmír na dotyk uskutoční

Podujatie sa uskutoční 17. marca 2023 od 9.00 v Kulturparku (budova Alfa, Sála2), Kukučínova 2, Košice.

Kapacita návštevníkov je obmedzená, preto je potrebná rezervácia najneskôr do 13. marca 2023 prostredníctvom emailu (meno učiteľa/ky, trieda, názov školy, počet účastníkov) na adresu esa@minedu.sk.

Pre koho je podujatie Vesmír na dotyk určené

Popularizačný deň je určený pre študentov a verejnosť.

Program

09:00 Úvod a otvorenie
09:05 – 09:55  Diskusia: Pobyt prvého Slováka na zemskej orbite – Ivan BELLA, prvý slovenský kozmonaut; Jean-Pierre HAIGNERÉ, francúzsky astronaut
09:55 – 10:10 „Dotkni sa astronauta“ fototermín
10:10 – 11:00 Diskusia: Budúcnosť vesmírneho výskumu (Mars či Mesiac?) – Michaela MUSILOVÁ, slovenská astrobiologička; Nicole MAJSKÁ, bývalá stážistka SR v ESA
11:00 – 12:30 Košický vesmír – Spoznajte ľudí, ktorí spolu vytvárajú košický vesmírny ekosystém (Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, SAV, TUKE, …)

Viac info

https://www.facebook.com/minedu.sk