Prednáška / Trnava

VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie

Plagát podujatia VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie

VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie. Zdroj: FB Vedomost


Toto podujatie už prebehlo.

Pozývame vás na prednášku VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie, v ktorej Vám RNDr. Milan Sýkora, MBA, PhD (vedúci laboratória pokročilých materiálov na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave) priblíži čo sú to nanomateriály, v čom sú výnimočné, kde ich už využívame a aký je ich praktický potenciál.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Prednáška VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie sa uskutoční 12. januára 2024 o 16:30 v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova 1.

O prednáške

Možno sa už mnohí z vás teraz pýtajú čo sú tie nanomaterály zač. V skratke, jedná sa o veľmi malé častice, ktoré majú niekoľko násobne menšie rozmery ako priemerná hrúbka ľudského vlasu. Vďaka svojej veľkosti majú špeciálne fyzikálno-chemické vlastnosti a nachádzajú uplatnenie v rôznych oblastiach, ako sú elektronika, medicína a energetika. Používajú sa na vytváranie nových materiálov s vylepšenými vlastnosťami a vývoj pokročilých technológií. Inými slovami, sú zodpovedné za zmenu paradigmy v materiáloch a technológiách, ktoré nám umožnia vidieť svet v úplne novom svetle.

Prednášajúci

RNDr. Milan Sýkora, MBA, PhD., vedúci laboratória pokročilých materiálov na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Viac info

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093822066482

https://www.vedomost.sk/