Výzva / celé Slovensko

Študentská stáž ESA


Toto podujatie už prebehlo.

Prihláste sa na študentskú stáž ESA

Je zverejnené ďalšie kolo stáží v ESA, prihlásiť sa môžete do 10. decembra 2020.
Stáže trvajú od 3 do 6 mesiacov v inžinierskych, vedeckých, IT odboroch, prírodných / spoločenských vedách, obchodných a administratívnych službách.

Tohtoročné príležitosti si môžete prezrieť priamo na našej webovej stránke. Potom si jednoducho vytvorte profil kandidáta, nahrajte svoj životopis a pridajte motivačný list a odošlite prihlášku.

Čo sa tento rok zmení ?

Výnimočne, kvôli neistotám vyplývajúcim z pandémie COVID-19, bude program stáží študentov realizovaný diaľkovo. Iba pre veľmi zriedkavé výnimky (napríklad tam, kde je nevyhnutný prístup do laboratória) budú realizované na mieste. To znamená, že ak ste vybraný na stáž, budete pracovať z domu z miesta bydliska. Váš lektor ESA vás privíta, virtuálne vás prevedie a bude vás sprevádzať po celú dobu stáže prostredníctvom digitálnych prostriedkov.

Odpovede na všetky otázky týkajúce sa aplikácií pre rok 2021 nájdete v našich častých otázkach.

Tipy pri podávaní prihlášky

  • Uistite sa, že spĺňate podmienky. Ak sa chcete prihlásiť, musíte byť:
    • Študent, najlepšie v poslednom alebo predposlednom ročníku vysokoškolského štúdia na magisterskom stupni (alebo ekvivalentnom stupni).
    • Občan jedného z týchto členských štátov ESA : Rakúska, Belgicka, Českej republiky, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Grécka, Maďarska, Írska, Talianska, Luxemburska, Holandska, Nórska, Poľska, Portugalska, Rumunska, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Spojené kráľovstvo. Môžu sa prihlásiť štátni príslušníci Lotyšska a Slovinska ako pridružení členovia alebo Kanada ako spolupracujúci štát, rovnako ako občania Bulharska, Cypru, Litvy a Slovenska ako európskych spolupracujúcich štátov.
  • Ak chcete získať najlepšiu možnú výhodu, vyberte si stáž, ktorá najviac vyhovuje vášmu vzdelaniu a záujmom.
  • Podeľte sa s nami o svoju motiváciu, záujmy a nadšenie v motivačnom liste – ale buďte vždy jasní a struční!
  • Na otázky vo formulári žiadosti odpovedajte veľmi pozorne: sú pre nás dôležité, aby sme sa dozvedeli viac informácií o vašom profile a vašej žiadosti.

Viac informácií

Viac informácií o podmienkach stáží ESA sa dozviete tu. Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás na adrese contact.human.resources@esa.int

 

Viac informácií