Workshop / Košice

SPACE::LAB letná škola 2021 – Space, Cloud & Deep Learning

Banner podujatia: SPACE::LAB letná škola 2021 – Space, Cloud & Deep Learning

Toto podujatie už prebehlo.

Za tri dni sa naučíš viac ako za celý mesiac. Počas leta si treba oddýchnuť, ak však prídeš na letnú školu, môžeš rozšíriť svoje porozumenie vesmíru za veľmi krátky a intenzívny čas. Čakajú ťa kvalitné prednášky, hands-on sessions a zábava s ľuďmi, ktorých zaujíma presne to isté, čo aj teba.

Cieľom letnej školy je naučiť sa používať najmodernejšie IT prístupy pre účely výskumu vesmíru.

Téma

Space, cloud and deep learning

Kritériá pre uchádzačov

  • Seriózny záujem o výskum vesmíru a IT technológie
  • Znalosť anglického jazyka – text prezentácií a zdroje pre samoštúdium budú v AJ
  • Znalosť objektovo orientovaného programovacieho jazyka na úrovni používateľa aspoň 2 roky – počas letnej školy sa bude používať jazyk Python
  • Možnosť zúčastniť sa celej letnej školy s vlastným notebookom

Registrácia a cena

Registrácia je potrebná do 31.7.2021 zaslaním e-mailu na: space-lab@saske.sk, kde vyjadríš, že spĺňaš požadované kritéria, napíšeš krátku motiváciu, prečo sa chceš zúčastniť letnej školy, a tiež dáš svoj súhlas so spracovaním svojich údajov pre účely letnej školy. Celkový počet voľných miest je 16. Vybraní účastníci budú následne informovaní o ich prijatí na letnú školu.

Program letnej školy je vďaka podpore Európskej vesmírnej agentúry (ESA) zadarmo. Uchádzači si však musia zabezpečiť na vlastné náklady cestovné, ubytovanie a stravu.

Program

Letná škola začína v pondelok, 23.8.2021, o8:30 na Bulharskej 4, v Košiciach a končí v stredu, 25.8.2020, o 17:30. Na každý deň je pre účastníkov pripravený program pozostávajúci zo štyroch 90-minútových blokov.

Viac info

www.space-lab.sk/data/SPACE-LAB_summer_school_2021.pdf

www.space-lab.sk/space-project#summer-school

https://www.facebook.com/spacelabsk