Festival / Bratislava

Medzinárodný deň detí

Banner podujatia: Medzinárodný deň detí

Toto podujatie už prebehlo.

Hlavolamy, kvízy, maľovanie na plátno, rôzne športové súťaže či aktivity rozvíjajúce vzťah k ochrane prírody. Na to všetko a ešte veľa iného sa môžu deti tešiť 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v bratislavskej lokalite Železná studnička. Čaká ich pestrý program, zaujímavé ceny a kopec zábavy.

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý sa na Slovensku slávi od roku 1952. V tento deň si rezort školstva spolu s priamo riadenými organizáciami pripravil množstvo aktivít, pri ktorých sa zabavia nielen tí najmenší, ale zaujmú aj dospelých.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

1. júna 2022 od 9:00 do 14:00 na Železnej studienke v Bratislave.

Program

Na svoje si prídu mladí vedci, pre ktorých budú pripravené rôzne logické hlavolamy, 3D tlačiareň, laserový vyrezávač, či roboty. Na názorných ukážkach im budú vysvetlené viaceré fyzikálne princípy, ktoré si budú môcť vyskúšať napríklad aj počas pretekov papierových lietadielok, ktoré si sami vyrobia.

Nachystané budú takisto aj rôzne kvízy, anketa, kde budú môcť deti hlasovať, čo by chceli v škole zmeniť, technické škôlky, interaktívne aktivity, či spoznávanie života ľudí s rôznymi obmedzeniami.

Deti takisto čaká množstvo pohybových aktivít, ako napríklad puzzle naháňačka, prekážkový beh, diskgolf, preťahovanie lanom, či ďalšie športové aktivity.

V neposlednom rade sa môžu tešiť na sokoliarske vystúpenie, ktoré pripraví ZŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní, spoznávanie prírody interaktívnou formou, ako napríklad ukážky zvukov zvierat, nahliadnutie do sveta netopierov, či lesov okolo nás.

Viac info

https://www.minedu.sk/rezort-skolstva-oslavi-medzinarodny-den-deti-bohatym-programom-na-bratislavskej-zeleznej-studnicke/

https://www.facebook.com/minedu.sk