Prednáška / Bratislava

Laureát Nobelovej ceny Kip Thorne a britským fyzik Brian Cox v Bratislave

Plagát k diskusii Kipa Thorna a Briana Coxa. Zdroj: Seesame

Toto podujatie už prebehlo.

Bratislava sa v polovici októbra stane dejiskom svetovej vedy a fyziky. Dvaja špičkoví vedci, fyzici a popularizátori budú v živej debate v Bratislave diskutovať o tom, či je veda riešením všetkých výziev ľudstva.

Kedy sa podujatie uskutoční a kto sa môže zúčastniť

Diskusia sa uskutoční v utorok 12. októbra o 18.00 v priestoroch historickej budovy SND. Vzhľadom na pandemickú situáciu je podujatie určené len pre plne očkovaných.

Lístky na podujatie si záujemci môžu kúpiť prostredníctvom predpredaj.sk.

Diskusia bude tiež streamovaná.

Diskutujúci

Kip Thorne
Kip Thorne je americký fyzik, laureát Nobelovej ceny a medzinárodne známy odborník na gravitačnú fyziku a astrofyziku, so zameraním na relativistické hviezdy, čierne diery a gravitačné vlny. Do histórie sci-fi sa zapísal aj ako výkonný producent hollywoodskeho trháku Interstellar a alumni seriálu Teória veľkého tresku. Bol blízkym spolupracovníkom a priateľom Stephena Hawkinga a Carla Sagana. Na Slovensku bude predsedať medzinárodnej komisii ocenenia ESET Science Award.

Brian Cox
Brian Cox je britský fyzik, držiteľ radu britského impéria, vedecký popularizátor a bývalý hudobník. Pôsobí ako profesor časticovej fyziky na Manchesterskej univerzite aj ako profesor pre verejnú angažovanosť vo vede pre Kráľovskú spoločnosť (The Royal Society). Je známy aj svojou dokumentárnou prácou pre televíziu BBC.

Organizátorom diskusie je Nadácia ESET, spolu so spoločnosťou ESET. Partnermi podujatia sú kníhkupectvo Martinus a Slido.

Program

18.00 – 18.45 diskusia: Je veda riešením všetkých výziev ľudstva?
18.45 – 19.30 Q&A
19.30 – 20.00 autogramiáda prof. Kipa Thorna a prof. Briana Coxa

Viac info

https://www.facebook.com/events/285470296741154