Festival / Bratislava

ITAPA EXPO 2022: Od Dubaja k Dunaju

Banner podujatia: ITAPA EXPO 2022

Toto podujatie už prebehlo.

Nábrežie Dunaja bude patriť inováciám a tým najmodernejším riešeniam pre náš život. Už čoskoro sa môžete tešiť na úplne nové podujatie ITAPA EXPO 2022, ktoré obohatí 20-ročnú tradíciu najväčších technologických konferencií na Slovensku o digitalizácii, moderných technológiách a inováciách. Pripravujeme pre vás 1. ročník dvojdňového technologického festivalu na nábreží Dunaja pri Eurovea, ktorý prepojí výstavu s prezentačným priestorom, s diskusiami a atraktívnymi aktivitami pre odbornú i laickú verejnosť.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

9. a 10. septembra 2022 na nábreží Dunaja pri Eurovea.

Vstup voľný.

O festivale

Lákadlom ITAPA EXPO 2022 budú najlepšie slovenské inovácie a exponáty priamo zo slovenského pavilónu z EXPO Dubaj 2020. Tešiť sa môžete napríklad na vodíkové auto či vodíkový autobus, ktoré boli súčasťou slovenského pavilónu.

Cieľ festivalu

Zámerom festivalu je v spolupráci s pokrokovými inštitúciami a modernými firmami sprístupniť verejnosti inovatívnu tvár našej krajiny. Predstavíme novinky v oblasti moderných technológií, digitalizácie a inovatívnych konceptov, ktoré kreujú úspešné a zároveň ekonomicky a environmentálne udržateľné Slovensko. Jedným z našich cieľov je výrazne zvýšiť záujem verejnosti o zapájanie technologických noviniek a inovatívnych riešení do bežného života.

Čo vás čaká

Čaká na vás expozičná časť, v rámci ktorej uvidíte slovenské novinky z oblasti moderných technológií, ako aj exponáty zo slovenského pavilónu EXPO Dubaj 2020. Prezentačná, resp. diskusná časť prinesie najlepších slovenských inovátorov, tvorcov exponátov, diskusie s predstaviteľmi inštitúcií, firiem či samospráv, ako aj top filmy z dubajského EXPO či premiéri najnovšieho filmu Amazing Planet od Filipa Kuliševa. Pripravené sú aj sprievodné aktivity, ako je kultúrny program, animácie či relax zóna. Garantujeme zábavu pre deti, ale aj pre dospelých.

Tém, v duchu ktorých sa bude 1. ročník festivalu ITAPA EXPO 2022 niesť, je nespočetné množstvo. Od inovácií a technologických noviniek v udržateľnom svete, cez vodíkovú revolúciu, ekoinovácie, prechod k nízkouhlíkovej ekonomike, digitalizáciu v praxi, generáciu budúcnosti, pomoc startupom až po inovácie pre zdravie a zdravotnícke technológie.

Viac info

https://itapaexpo.sk/

https://www.itapa.sk/opat-sa-rozrastame-pripravujeme-jedinecny-festival-itapa-expo-2022/

Program https://itapaexpo.sk/#program