Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Neviete čo chcete študovať? Pomôžeme vám rozhodnúť sa!

VEDA NA DOSAH

Ilustračné foto: Oxford; Pixabay.com /MarlonRondal/

Chcete na chvíľu zažiť atmosféru najlepších univerzít v Oxfode, Cambrige, či na Harvade? Navštívte na výstave Veda netradične stánok „Letná akadémia Discover“.

Toto, inak letné podujatie, ponúka študentom široké portfólio kurzov od biológie, práva, robotiku a kvantovú fyziku až po históriu umenia. Na kurzoch študenti formou experimentov, simulácií a diskusií objavujú odbory, o ktorých štúdiu na vysokej škole uvažujú alebo ich fascinujú, a preto by ich chceli bližšie spoznať.

„Letná akadémia Discover dáva stredoškolákom možnosť stretnúť sa s vysokoškolákmi svetových univerzít a v príjemnej, priam rodinnej atmosfére klásť otázky, objavovať a pátrať. Mnohí si utriedia myšlienky a jediný týždeň im môže pomôcť pri rozhodovaní sa a hľadaní odpovedí na otázky ´Čo ďalej? Kam na vysokú? Čomu sa chcem vlastne venovať a čo ma baví?´ Vďaka širokej ponuke rôznorodých kurzov si nájde každý to svoje a nerozhodní majú možnosť skúšať a objavovať nové možnosti. Právo, medicína, umelá inteligencia, divadlo, psychológia, ekonómia… Účastníci si môžu odžiť takmer čokoľvek. A nezáleží na tom, či prídu s konkrétnym snom alebo nerozhodní a plní otázok. Dôležitý je záujem a zvedavosť. Každý je u nás v stánku, aj v lete na Discoveri, vítaný! Tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac, skúsiť niečo nové a presunúť sa o pár mesiacov vpred, majú možnosť sa stretnúť a porozprávať s minuloročnými účastníkmi,“ pozýva do stánku Patrícia Barbora Šebíková z Letnej akadémie Discover. Návštevníkov stánku na chvíľu prenesú do letných dní, aby mohli na vlastnej koži okúsiť čaro tohto projektu. Priblížia im program, kurzy a workshopy a spoločne otvoria dvere do týždňa plného príležitostí, nezabudnuteľných zážitkov a priateľstiev.

*********************

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR pripravuje v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku podujatie s množstvom zážitkov z vedy a techniky, ako ich nepoznáte. Interaktívna výstava o vede a technike „Veda netradične“ sa uskutoční v dňoch 8. a 9. novembra 2018 v priestoroch výstaviska INCHEBA v Hale A0. Oba dni budú brány výstaviska otvorené v čase od 9.00 do 19.00 hod. Vstup na podujatie bude umožnený so vstupenkou na Bibliotéku.

 

Informácie poskytla: Patrícia Barbora Šebíková, Letná akadémia Discover

Spracovala: Andrea Devánová, NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com /MarlonRondal/

Uverejnil: LČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky