Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Výsledky prestížnej ankety Slovenka roka 2018

Marta Bartošovičová

Ocenené dámy v ankete Slovenka roka 2018

Jubilejný 10. ročník populárnej čitateľskej ankety Slovenka roka vyvrcholil galavečerom v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Počas galavečera boli ocenené úspešné Slovenky, ktoré sa vďaka svojej usilovnosti presadili nielen u nás, ale aj v zahraničí. Záštitu nad jubilejným ročníkom ankety prevzal prezident SR Andrej Kiska.

Týždenník Slovenka v tomto roku oslávil sedemdesiatku. Históriu až po súčasnosť najdlhšie vychádzajúceho časopisu u nás pripomenuli organizátori prostredníctvom filmu Slovenka 70. Následne boli odovzdané Mimoriadne ocenenia za celoživotný prínos. Sošku získali šéfredaktorka jubilujúceho týždenníka Slovenka Mária Miková a riaditeľka Speváckeho súboru Lúčnica Elena Matušová. Rovnako ako Slovenka aj Lúčnica oslavuje v tomto roku svoju sedemdesiatku.

Víťazky v jednotlivých kategóriách ankety Slovenka roka 2018 získali bronzovú sošku, ktorú vytvorila sochárka Jana Brisudová.

Ocenená prof. Ing. arch. Janka Krivošová, PhD.

Víťazkou v kategórii Veda a výskum je prof. Ing. arch. Janka Krivošová, PhD. – výtvarníčka, vedkyňa v oblasti architektúry.

Ocenená Mgr. Marta Bačíková

V kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov zvíťazila Mgr. Marta Bačíková – riaditeľka Obchodnej akadémie v Trnave.

V kategórii Zdravotníctvo zvíťazila doc. MUDr. Silvia Toporcerová, Phd. MBA – vedúca lekárka a garant Reprodukčnej medicíny.

V ďalších kategóriách zvíťazili:

Biznis a manažment
Slavomíra Blahušiaková – výkonná riaditeľka spoločnosti Liečebné termálne kúpele, a.s. Sklené Teplice

Umenie a kultúra
Katarína Hasprová – speváčka a herečka

Média a komunikácia
Mgr. Kristína Kovešová – reportérka TV Markíza

Šport
Magdaléna Rybáriková – profesionálna tenistka

Charita
MUDr. Katarína Šimovičová, pediatrička, predsedníčka OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Absolútna Slovenka roka 2018 MUDr. Katarína Šimovičová

MUDr. Katarína Šimovičová

Doktorka Katarína Šimovičová okrem titulu Slovenka roka v kategórii Charita získala aj titul Absolútna Slovenka roka. Toto významné ocenenie jej odovzdala riaditeľka vydavateľstva STAR production a autorka projektu Slovenka roka Mária Reháková spoločne s Imrichom Bérešom, predsedom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

Rok 2018 sa nesie v duchu Európskeho roka kultúrneho dedičstva, preto organizátori tomu prispôsobili aj program galavečera. Podujatie sa uskutočnilo v pondelok 4. júna 2018 a v priamom prenose ho odvysielala RTVS. O neopakovateľnú atmosféru sa postaral umelecký súbor Lúčnica a ďalší umelci.

 

Spracovala a uverejnila: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj: http://www.zenskyweb.sk/clanok/40513-prestizna-anketa-slovenka-roka-2018-ocenila-pracu-vysledky-slovenskych-zien

Foto: Ivan Medveď

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky