Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Staňte sa ekohrdinom! Súťaž odmení najlepšie diplomovky o zelených technológiách

VEDA NA DOSAH

Študenti môžu získať finančnú odmenu tisíc eur.

Koncept zelenej technológie. Zdroj: iStockphoto.com

Zdroj: iStockphoto.com

Študenti môžu zabojovať v súťaži o najlepšiu diplomovú prácu o obnoviteľných zdrojoch energie. Vyhlásila ju medzinárodná spoločnosť Vaillant Group, ktorá je lídrom na trhu v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Na troch najúspešnejších „ekohrdinov“ čaká finančná odmena 1 000, 750 a 500 eur.

Ako sa možno zapojiť? 

Jednoduchý registračný formulár nájdete na webovej stránke www.vaillant.sk. Do súťaže je potom potrebné nahrať hotovú diplomovú prácu. Posudzované budú iba tie, ktoré študenti odovzdajú do 31. 5. 2023.

Odborná komisia zložená z predstaviteľov troch slovenských univerzít a zástupcu spoločnosti Vaillant Group vyhodnotí zaregistrované práce a vyberie z nich tri najlepšie. Autori troch víťazných prác budú mať príležitosť prezentovať svoju prácu na konferencii Slovenskej spoločnosti pre techniku prostredia (SSTP). Účastníci konferencie následne rozhodnú o finálnom poradí výhercov.

Výhody pre študentov

Naša budúcnosť je v obnoviteľných zdrojoch. Vaillant Group je medzinárodná, spoločensky zodpovedná firma, ktorej záleží na podpore mladých talentov a presadzovaní ekologických riešení v oblasti obnoviteľných zdrojov energií.

V prípade záujmu poskytne študentom odborné konzultácie na témy súvisiace s využitím tepelných čerpadiel, solárnych systémov a podobne. „Súťaž je pre študentov vysokých škôl výbornou príležitosťou na spoluprácu s možnosťou neskoršieho profesijného uplatnenia v oblasti vývoja či výroby zelených technológií,“ upresnila Mária Prachárová, marketingová manažérka spoločnosti Vaillant Group Slovakia.

O spoločnosti Vaillant Group

Skupina Vaillant je medzinárodná spoločnosť pôsobiaca v oblasti vykurovacej, ventilačnej a klimatizačnej techniky so sídlom v nemeckom Remscheide. Ako jeden z lídrov svetového trhu a v oblasti technológií vyvíja a vyrába produkty, systémy a služby na mieru s cieľom zabezpečiť komfortné bývanie. Jej produktové portfólio zahŕňa všetko od účinných vykurovacích zariadení na báze konvenčných energetických zdrojov až po systémové riešenia na využívanie obnoviteľnej energie. Od svojho založenia v roku 1874 je v rodinnom vlastníctve, v súčasnosti má približne 15 000 zamestnancov.

Zdroj: TS Key Communications

(JM)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky