Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Prednáška: Prečo majú veda a startupy potenciál meniť svet?

VEDA NA DOSAH

Uvedomili sme si vďaka pandémii COVID-19, aké významné je postavenie vedy v spoločnosti? Čo všetko je potrebné, ak chcete založiť biotechnologický startup na Slovensku? Ako funguje svetový výskum?

Foto:Pozvánka na prednášku, Zdroj: ftrnw

Na tieto, ale i mnohé ďalšie otázky bude na prednáške s názvom Prečo majú veda a startupy potenciál meniť svet? hovoriť doktor Pavol Čekan, ktorý počas pandémie spôsobenej vírusom SARS-CoV-2 v úzkej spolupráci s ďalšími špičkovými vedcami vytvoril v rekordne krátkom čase testy na diagnostikovanie koronavírusu. Prvých 100 000 kusov, ktoré financovala nadácia spoločnosti Eset, poukázali na sebestačnosť Slovenska v masívnom testovaní na ochorenie COVID-19.

Kedy?

Prednáška sa bude konať v utorok 16. júna 2020 od 19.00 do 20.00.

Kde?

Uskutoční sa online prostredníctvom aplikácie zoom. Nie je nutné sa vopred prihlasovať.

O prednášajúcom

Doktor Pavol Čekan založil na Slovensku biotechnologický startup, spoločnosť MultiplexDX. So svojím tímom pracuje na spresnení diagnostiky rakoviny prsníka, ktorá by mohla pomôcť lepšiemu nastaveniu vhodnej liečby pre pacienta. V decembri roku 2019 firma MultiplexDX ako prvá firma v histórii Slovenska získala prestížny 2,5-miliónový grant zo schémy EIC.

Usporiadateľ

Usporiadateľom prednášky je HubHub a ftrnw.

Zdroj: ftrnw

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky