Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Falling Walls Lab Slovakia 2021 bude opäť online

VEDA NA DOSAH

Prihláste sa do štvrtého ročníka jednodňového maratónu vedeckých inovácií a ukážte svoje nápady svetu.

Účastníci konferencie FWL. Zdroj: Falling Walls Lab

Účastníci konferencie FWL. Zdroj: Falling Walls Lab

Po troch úspešných ročníkoch prichádza na Slovensko opäť interdisciplinárny formát Falling Walls Lab, ktorý umožňuje vedcom prezentovať nové výsledky, myšlienky, projekty a podnikateľské modely z rôznych vedných oblastí.

Rovnako ako minulý rok, aj tento rok bude národné kolo podujatia Falling Walls Lab Slovakia prebiehať online. Úlohou vedcov je totiž v priebehu troch minút porote a publiku vysvetliť, na aký problém reagujú, aké riešenie ponúkajú a ako ho chcú dosiahnuť.

Jedným z cieľov tohto výnimočného formátu je umožniť mladým vedcom stretnutie na medzinárodnej pôde a „búrať bariéry“, ktoré medzi nich kladú hranice štátov, ale aj jednotlivých vedných odborov.

Online prihlasovanie do FWLS 2021 je prístupné do 12. septembra 2021. Odborná porota vyberie spomedzi prihlásených finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky v národnom finále FWLS 2021. To sa uskutoční 30. septembra 2021 online. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty.

Zúčastniť sa môžu v podstate všetci, čiže mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, pedagógovia, podnikatelia, ale aj profesionáli. Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách sa stáva účastníkom svetového finále, ktoré sa bude konať tradične 7. novembra v Berlíne, a získava tiež vstup na prestížnu Falling Walls Conference.

Do svetového finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, podnikateľský model či svoju iniciatívu pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu.

Víťaz získa ocenenie The Breakthrough Winner v kategórii Emerging Talents spolu s finančnou výhrou a predovšetkým príležitosť zopakovať svoju prezentáciu na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference v Berlíne.

(TL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky