Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

CVTI SR ponúka do konca októbra voľný prístup k odbornému časopisu PNAS

VEDA NA DOSAH

Čitatelia tak môžu získať informácie z jedného z najcitovanejších vedeckých časopisov.

Ilustračný obrázok, Zdroj: iSTOCK

„Od októbra 2020 je záujemcom umožnený skúšobný prístup k titulom a publikáciám PNAS – Proceedings of the National Academy of Science. Ide o významný vedecký časopis, ktorý pokrýva prírodné i spoločenské vedy. Zároveň majú používatelia k dispozícii databázu rôznorodého obsahu Americkej spoločnosti pre mikrobiológiu (ASM),“ upresnila Andrea Lebedová, vedúca oddelenia elektronických publikácií a dát v CVTI SR.

Ako ďalej uviedla, používatelia sa k týmto e-zdrojom dostanú prostredníctvom svojho používateľského účtu cez vzdialený prístup do e-zdrojov v sekcii dočasné prístupy e-zdroje. Skúšobný prístup je možné využiť v období od 1. októbra do 31. októbra 2020.

PNAS – Proceedings of the National Academy of Science

PNAS je jedným z najcitovanejších a najkomplexnejších multidisciplinárnych vedeckých časopisov na svete, ktorý ročne publikuje viac ako 3 300 vedeckých prác. PNAS je oficiálny časopis Národnej akadémie vied (NAS) globálneho rozsahu s vysokým impaktom a pokrýva biologické, fyzikálne aj spoločenské vedy.

ASM – American Society for Microbiology

Americká spoločnosť pre mikrobiológiu (ASM) s viac ako 30 000 členmi združuje vedcov, akademikov a zdravotníckych pracovníkov. Je jednou z najväčších spoločností na svete zaoberajúcich sa prírodnými vedami. Poskytuje prístup k rôznorodému obsahu (časopisy, knihy, články, konferenčné príspevky, protokoly, videá, webináre, podcasty a pod.) v oblasti prírodných vied so zameraním na mikrobiológiu, molekulárnu biológiu, klinickú biológiu a zdravotníctvo.

Zdroj: CVTI SR

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky