Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Akademická obývačka zaujala na festivale Pohoda 2016

VEDA NA DOSAH

akademická obývačka

Na 20. ročníku multižánrového festivalu POHODA po prvýkrát zabezpečovala jeden z programových „stagov“, resp. stanovíšť aj Akademická aliancia, najväčšia československá vzdelávacia skupina súkromných vysokých škôl. Súčasťou tímu študentov, doktorandov a pedagógov bola aj Paneurópska vysoká škola (PEVŠ), ktorá sa podieľala na príprave programu prezentovaného účastníkom festivalu POHODA 2016.

Jubilejný výročný ročník festivalu POHODA 2016 prilákal opäť množstvo záujemcov a festival bol aj v tomto roku plne vypredaný. Pre Akademickú alianciu išlo o krst na podujatí podobného tipu. „Festival zamestnával tím PEVŠ a kolegov z ďalších vysokých škôl Akademickej aliancie niekoľko mesiacov pred jeho začiatkom. Program, účinkujúci, propagačné materiály a organizácia nám dali zabrať. Účasť na festivale takého formátu ako je Pohoda si vyžaduje zapojiť fantáziu, poctivú prípravu a ľudí, ktorí si rozumejú pracovne aj ľudsky“, vyjadrila sa Mgr. Jana Gemeranová, hovorkyňa PEVŠ a členka festivalového tímu.

Program Akademickej obývačky

V rámci programu Akademickej obývačky, ktorý pre návštevníkov organizačný tím pripravil, boli rôzne súťaže s výhrami ako napríklad let štvormiestnym lietadlom nad hradmi Trenčianskeho kraja, týždenný zájazd do Talianska, Mini Couper s plnou nádržou, ďalej bola súčasťou programu aj diagnostika Viedenským testovacím systémom spojená s prednáškou a ukážkami virtuálnej reality. Program bol obohatený aj o praktické služby ako napríklad charge boxy, kde si mohli návštevníci dobiť mobily, podávaná bola kvalitná indonézska káva, povzbudzujúce nápoje Aloe vera a iné. Pre návštevníkov Akademickej obývačky boli samozrejme pripravené aj drobné propagačné darčeky.

Súčasťou programu boli aj zaujímavé diskusie na vážnejšie, ako aj zábavnejšie témy.

Prednášky pod príznačnou hlavičkou AKADEMICKÝ GAUČ odzneli napríklad na témy ako samovražedné pokusy mladistvých, alebo o význame vysokoškolského vzdelávania v súlade s požiadavkami z praxe.

AKADEMICKÝ GAUČ – Samovraždy a samovražedné pokusy mladistvých

 

AKADEMICKÝ GAUČ – O význame vysokoškolského vzdelávania vs. požiadavky praxe

 

Mediálny tím Fakulty masmédií PEVŠ okrem streamovanie diskusií, každý deň pripravil aj Čarovné správy, ktoré nájdete na FB profile Fakulty masmédií PEVŠ.

Čarovné správy /piatok, 08. 07. 2016/

Čarovné správy /sobota, 09. 07. 2016/

 

Spracovala: Zuzana Vetrecin Čeplíková, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj: súvisiaca tlačová správa

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky